Naga MarketsBlok po 22 – 27 maja 2021: EUR/USD, GBP/USD Podczas środowego wieczora doszło do silniejszej reakcji podażowej na rynku EUR/USD. Przecena trwała także w godzinach nocnych, jednak nie zmieniła szerszego układu na wykresie. Cały ruch wpisuje się w trwającą od 7-8 sesji konsolidację i na razie nie wpływa na trend wzrostowy rozpoczęty pod koniec marca. Coraz bardziej widoczne staje się jednak spowolnienie dynamiki tego trendu. W czwartek niewiele na rynku się działo, mimo że po 14:30 poznaliśmy klika ważnych odczytów z amerykańskiej gospodarki.

Najważniejszy odczyt z rynku pracy wypadł korzystnie i podtrzymał trend spadku bezrobocia. Z kolei negatywnie zaskoczył odczyt PKB za pierwszy kwartał, jednak wynik był tylko minimalnie gorszy od prognoz. Po danych zauważalne było odbicie na rynku 10 letnich obligacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal w konsolidacji

Środowisko dla dalszej deprecjacji dolara stało się więc utrudnione. Ważne będą także jutrzejsze dane o wydatkach konsumentów, co ma duże przełożenie na inflację. To one mogą ustawić kierunek handlu podczas ostatniej sesji tygodnia.

eurusd

Zobacz także: Kurs dolara słaby przez obligacje i rynek akcji. Komentuje Marcin Kiepas

Blisko maksimów trendu

Zupełnie inaczej przebiegała czwartkowa sesja na GBP/USD. W przeciwieństwie do dolara i euro, funt ma wsparcie swojego banku centralnego. Bank Anglii już podjął pierwsze kroki w stronę normalizacji polityki monetarnej, a dzisiaj jeden z członków BoE wskazał, że pierwsza podwyżka stóp procentowych może mieć miejsce już w przyszłym roku. Dodał, że jeżeli odbicia gospodarcze będzie nad wyraz wysokie, to dyskusja o podwyżce może mieć miejsce nawet jeszcze w trwającym roku.

gbpusd

Mocno kontrastuje to z niechęcią do działania jaką widzimy po stronie FED, stąd też trend wzrostowy na GBP/USD ma szanse się utrzymać. W tym tygodni kilku członków FED podtrzymało oficjalną narrację banku, że wzrost inflacji jest chwilowy i zapowiada ożywienie gospodarcze, w związku z tym nie warto zbyt wcześnie reagować aby nie zdusić rozpoczynającego się odbicia w gospodarce. Na wykresie niewiele brakuje do wybicia 1,4235.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here