Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – czwartek był kolejną sesją, na którą duży wpływ miała rosnąca liczba zachorowań na koronawirusa. Tracące dotąd Euro, w tym tygodniu silnie zyskuje i dziś cena zawędrowała pod dołki z przełomu roku. Jest to trochę zaskakujące zachowanie, biorąc pod uwagę, że sporo danych z USA wypada nieźle np. dzisiaj mieliśmy dobre dane z rynku pracy oraz PKB zgodne z oczekiwaniami. To powinno nieco ograniczać presję na FED w kwestii cięcia stóp, jednak na razie dolar nadal traci. Jednym z powodów takich wzrostów, tym bardziej zintensyfikowanych podczas dzisiejszej sesji, mogą być doniesienia niemieckiej prasy o tym, że Niemcy zwiększą zadłużenie, a środki przeznaczą na stymulowanie gospodarki. Taki impuls z największej gospodarki Europy byłby bardzo pomocy Euro.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

USD/CAD – mimo słabości dolara, w tym tygodniu jeszcze słabiej zachowuje się jego kanadyjski odpowiednik. Jest on dość mocno skorelowany z notowaniami ropy naftowej, a te dotknęła panika podobna do rynków akcyjnych i kurs surowca jest najniżej od końca 2018 roku. Przekłada się to na słabość kanadyjskiej waluty. Jedynym z głównych powodów po za dość słabymi działaniami krajów OPEC, są globalne obawy o Chiny i popyt na ropę w warunkach spowolnienia. Ciekawie wygląda para USD/CAD – na wykresie tygodniowym widać wybicie z dużej formacji klina, a obecnie cena wychodzi ponad opór w rejonie 1,3350. Cały 2019 rok mieliśmy trend spadkowy, dlatego teraz jest możliwość obrabiania strat.

usdcadConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPraca z pasją jako kurier
Następny artykułObecna cena BTC stanowi ułamek jego wartości – uważa znany multimilioner
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here