Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/USD – słowa szefa Banku Australii o tym, że nie jest brany pod uwagę scenariusz z ujemnymi stopami procentowymi, powinien wspierać walutę tego kraju. Możliwe, że rynki bardziej wyceniają scenariusz zakładający dwa kolejne cięcia stóp procentowych do połowy przyszłego roku. Notowania dolara australijskiego wyglądają bowiem dość słabo, w kontekście słów prezesa oraz poprawy nastrojów odnoście wojny handlowej i zapowiadanego podpisania porozumienia jeszcze w tym roku. Pewną nadzieją techniczną jest słaba dynamika spadków w ostatnich dniach i tworząca się pozytywna dywergencja na oscylatorze. Podobnie było na przełomie września i października oraz wcześniej, kiedy niskie wyniki wskaźnika dość poprawnie sugerowały nadchodzące obicia. Wydaje się, że dobra retoryka wojny handlowej, powinno pomóc stronie popytowej.

audusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

Ropa WTI – notowania ropy od początku października poruszają się w układzie wzrostowym, głównie za sprawą oczekiwanego porozumienia między USA a Chinami. Mimo, że kwestia ta się przedłuża, to nadzieje na dalsze zwyżki nadal pozostają mocne, także za sprawą zapowiedzi ze story OPEC, że rok 2020 powinien być dobry dla notowań ropy. Warto pamiętać, że już w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie kartelu. Najbliższe dni mogą więc przynieść większą zmienność w oczekiwaniu na decyzje. Pozytywnymi nastrojami nie zatrząsł nawet ostatni odczyt o zapasach ropy w USA, to pokazuje dobry sentyment na tym rynku. Sama technika sugerowałaby natomiast ostrożność. Poprzednie impulsy wzrostowe miały zbliżony zasięg, a obecnie jest on wypełniony niemal w 100%.

ropa wtitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here