Naga MarketsBlok po 22 – 27 lipca 2021: EUR/USD, XAG/USD Wtorkowa sesja na rynku przyniosła kontynuację fazy, w której faworyzowane są tzw. bezpieczne przystanie, choć dolar nie odznaczał się zdecydowaną siłą. Z jednej strony taki tryb wsparty został przez pewną panikę na chińskim parkiecie, który silnie traci wobec ryzyka wprowadzenia nowych regulacji dla sektora technologicznego. Z drugiej strony na dolarze trwa pozycjonowanie się pod jutrzejsze posiedzenie FED, które może być najistotniejszym wydarzeniem okresu wakacji.

Tu pojawia się szansa na osłabienie dolara, gdyż FED po ostatnim zaskoczeniu, nie bardzo może mieć czym ponownie zaskoczyć. W dodatku może wykorzystać kolejną falę pandemii i nie najlepsze odczyty z rynku pracy do przedłużenia stymulacji monetarnej.Próba odbicia przed posiedzeniem FED

Na wykresie EUR/USD widać, że spadki wyhamowały i pojawia się szansa aby cena pozostała w szerokiej formacji klina. Jeżeli jutro FED zawiedzie nadzieje na kolejny jastrzębi krok, kurs EUR/USD powinien zyskać przestrzeń do odbicia.

eurusd

Zobacz także: Bitcoin wisi na włosku! ETH lepsze od BTC – uważa Jim Cramer

Na linii trendu

To właśnie brak pewności związany z kolejną falą pandemii, rosnącymi zachorowaniami także w USA oraz coraz szerszej niechęci do szczepień, może wystarczyć, aby FED zachowywał się podobnie jak w poprzednim kryzysie, kiedy bardzo powoli odchodzono od stymulacji gospodarki. Już w tym roku cały czas słyszeliśmy o niechęci banku do normalizacji polityki i bardzo częstych tłumaczeniach, że inflacja jest tylko przejściowym czynnikiem. Wydaje się, że jutrzejsze posiedzenie odbywa się w dogodnym momencie, aby do tej retoryki wrócić.

silver

Jeżeli taki scenariusz się sprawdzi, to szansę na wzrosty zyskają notowania metali szlachetnych np. srebra, które od połowy maja spada. Obecnie kurs oscyluje przy linii trendu łączącej poprzednie szczyty. Jeżeli tylko FED swoją biernością osłabi dolara, wydaje się, że XAG/USD może sporo zyskać.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here