Naga MarketsBlok po 22 – 27 lipca 2020: USD/JPY, Złoto Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła kontynuację całkiem dobrych nastrojów na rynkach, a szczególnie kontynuację najsilniejszego trendu czyi odwrotu od amerykańskiej waluty. Wpływ obaw o pandemię i rosnące zachorowania widoczny jest jedynie na rynkach akcyjnych, które wykonują korektę. Na rynku walutowym temat ten jest ignorowany. Dzisiaj niewiele działo się w kalendarzu gospodarczym ale mieliśmy kolejne dobre odczyty z Niemiec, tym razem nastrojów w biznesie. Kluczowe dni w kalendarzu to środa i czwartek.

  • Kurs złota z historycznym rekordem
  • Trwa ucieczka od amerykańskiej waluty
  • Rynek czeka na amerykański pakiet fiskalny

W środę mamy posiedzenie FED, a w czwartek dane z rynków pracy i PKB Niemiec i USA. Po stronie FED raczej nie ma się czego spodziewać, obecnie piłeczka została przerzucona na rząd, który planuje wprowadzić pakiet fiskalny, być może zawierający także bezpośrednie, finansowe wsparcie konsumentów.

USD/JPY w kierunku czytelnego wsparcia

To powinno pomóc rykom akcji, ale też podtrzymać słabość dolara. Na wykresie tygodniowym USD/JPY trend jest czytelny i cena zmierza przynajmniej na kluczowe wsparcie przy 104,50.

usdjpy

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Złoto najwyżej w historii

Poniedziałkowa sesja przyniosła także pobicie historycznego rekordu na notowaniach złota. Co mogłoby zaskakiwać, biorąc pod uwagę świetne nastroje w trudnym gospodarczo okresie. W dużej mierze złoto zyskuje na odwrocie od dolara. Dyskontowane są też wcześniejsze działania FED i innych banków centralnych oraz przyszłe działania rządu, w tym wspomniany pakiet fiskalny.

Banki centralne na świecie zrobiły dotąd to co musiały czyli pośrednio osłabiły swoje waluty np. dodrukiem pieniądza czy ultra niskimi stopami procentowymi. To stworzyło doskonałe środowisko dla wzrostu cen złota, czyniąc z kruszcu najlepszą inwestycję w obecnych czasach.

gold

Wydaje się, że rajd wzrostowy powinien być kontynuowany, a szczyt zacznie być tworzony, kiedy minie kwestia pandemii czyli np. ogłosi się działającą szczepionkę. Innym czynnikiem może być rozpoczęcie przez banki centralne powrotu do normalizacji polityki monetarnej. Wtedy rynki zaczną wyceniać podwyżki stóp procentowych, a to sprawi, że chęć realizacji zysków na złocie i innych surowcach, stanie się coraz silniejsza.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here