Naga Markets

Blok po 22 – 27 czerwca 2022: EUR/USD, GBP/USD Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła lekki powiew optymizmu. Generalnie jednak może okazać się, że jest to tylko chwilowa przerwa w trwającym co najmniej od wybuchu wojny w Ukrainie trybie risk-off czy niewielkiemu apetytowi na inwestycje w ryzykowniejsze aktywa. Mamy więc wyraźny trend spadkowy na EUR/USD i aktualnie dość mało dynamiczne odbicie, co na tle trendu wygląda na razie jak typowa korekta. Aby zwyżka się rozwinęła, potrzebne jest wybicie lokalnego oporu przy 1,06.

Porównując barometr globalnego sentymentu za jaki można uznać amerykańskie indeksy akcyjne, które obecnie silnie odbijają, to co dzieje się na EUR/USD wygląda bardzo słabo. Jeżeli więc giełdy powrócą do spadków, wydaje się, że notowania głównej pary walutowej mogą z dużym impetem wrócić na tegoroczne minima. Pewną szansą dla euro pozostaje rozpoczynający się w tym tygodniu panel dyskusyjny organizowany przez EBC.Pęka poziom 1,06

Wezmą w nim udział prezesi EBC, FED oraz Banku Anglii. Jako, że pozostałe banki już prowadzą jastrzębią politykę, ewentualne zaskoczenia mają szansę pojawić się jedynie ze strony EBC, co mogłoby dać impuls do aprecjacji euro.

eurusd

Zobacz także: Ceny ropy naftowej pozostaną na wyższym poziomie nieco dłużej, uważa UniCredit

capital.com

Spokojna sesja

Podobne oczekiwania są kierowane w stosunku do Banku Anglii, którego szef także weźmie udział w środowej dyskusji. W Anglii kwestią otwartą pozostaję skala podwyżek, wobec mocno przecenionego funta i wysokiej inflacji. Biorąc pod uwagę fakt, że Bank Anglii mierzy się z nieco innymi problemami niż EBC, a także to, że od dawna prowadzi dużo odważniejszą politykę.
gbpusd
Inwestorzy mogą z nadziejami patrzeć na środową dyskusję, licząc na jastrzębie akcenty ze strony BoE. Kurs GBP/USD mimo, że porusza się w czytelnej, spadkowej tendencji, obecnie kontynuuje całkiem dynamiczne podbicie. Pojawia się więc szansa na podejście co najmniej pod maksimum z połowy miesiąca przy 1,24.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBTC/USD – nieśmiałe początki korekty?
Następny artykułStrategia PSV: Podejście pod R2 wypełnione. DAX cofa zaraz po tym
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here