Naga MarketsBlok po 22 – 26 stycznia 2021: EUR/USD, GBP/USD Podczas wtorkowej sesji na EUR/USD powtarzał się schemat z poniedziałku, czyli początkowe spadki i odrabianie strat w kolejnych godzinach. Już w poniedziałek wieczorem doszło do cofnięcie i zamknięcie świecy dziennej nie był aż tak niekorzystne jak w ciągu dnia. Wydaje się, że może to wskazywać na to, że sentyment nadal jest po stronie kupujących. Kilka złych informacji nie pomaga w mocniejszym zakończeniu styczniowej korekty. Mowa tu choćby o opóźnieniach w szczepieniach czy też informacje o tym, że produkt Moderny może zapewniać niższą odporność na nowe szczepy wirusa.

  • Środowe posiedzenie FED kluczowym czynnikiem dla dolara
  • Na EUR/USD drugi dzień bez wyraźnego kierunku
  • Funt nadal w dobrej formie

Także w kwestii amerykańskiej polityki pojawiają się negatywne sygnały o opóźnieniu wsparcia dla gospodarki, a nawet propozycje podatku od zysków z giełd. Tym bardziej ciekawe może być jutrzejsze posiedzenie FED.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs EUR/USD czeka na jutrzejsze posiedzenie FED

W tym kontekście gorsze informacje mogą sprzyjać powrotowi EUR/USD do wzrostów, gdyż FED może użyć przekazu, że jeszcze nie czas myśleć o normalizacji polityki.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Kurs GBP/USD blisko 1.38

Z przekazem FED nieco kontrastują inne Banki Centralne, ostatnio zaskoczył Bank Czech wskazując, że kolejnym krokiem, jeżeli sytuacja gospodarcza na to pozwoli, będzie podwyżka stóp procentowych. Oczywiście sporo słabszy przekaz pochodzi z Banku Anglii, jednak odcinanie się od ujemnych stóp procentowych w obecnej sytuacji, także sprawia, że trudno oczekiwać kolejnej obniżki. Co ciekawe, takie stanowisko BoE zostało wczoraj wsparte niezłymi danymi z brytyjskiego rynku pracy.

gbpusd

Funta może też wspierać fakt, że w obliczu pandemii i problemów z dostawami szczepionek do krajów UE, na tym tle tempo szczepień w Wielkiej Brytanii jest dużo większe. Jeżeli jutro FED nie umocni dolara, to na GBP/USD powinna pojawić się próba wybicia na nowe maksima trendu, co powinno oznaczać z czasem atak na opór przy 1,38 co widać na wykresie tygodniowym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | bitcoin notowania | cena akcji lotos | pln kurs | funt szterling |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here