Naga MarketsBlok po 22 – 25 października 2021: EUR/USD, Ropa WTIWtorkowa sesja na rynku walutowym przyniosła kontynuację tego co dzieje się od kilku dni czyli delikatnego umocnienia dolara. Dzieje się to w okresie ciszy medialnej przed zbliżającym się posiedzenie FED. Warto pamiętać, że początek listopada to także posiedzenie Banku Anglii oraz już w czwartek EBC. Najbliższy okres należy więc do banków centralnych i dysproporcje między nimi wyznaczą kierunek kursów walut na najbliższe tygodnie.

Obserwowane umocnienie dolara może wynikać z faktu, że polityka FED jest mimo wszystko najbardziej jastrzębia, szczególnie w kontekście EBC. Przed czwartkowym posiedzeniem obawy o kolejny, silnie gołębi przekaz, spychają kurs EUR/USD na niższe poziomy.Spadki przed EBC

Wydaje się, że ruchu tego nie uda się zatrzymać aż do czwartkowej sesji i korekta jedynie do poprzedniego dołka na głównej parze walutowej staje się coraz bardziej realna, tak jak ryzyko kontynuacji trendu spadkowego.

eurusd

Zobacz także: Prognozy kursu dolara, euro, funta i jena na następne 6-12 miesięcy

Kolejny wierzchołek?

Bardziej stonowaną reakcję w parze z dolarem widać dzisiaj na GBP/USD. W odróżnieniu od euro, funt ma jakieś wsparcie ze strony Banku Anglii, choć na razie są to tylko rynkowe oczekiwania ale też ma dodatkowe problemy z postaci ostatnich doniesień o pandemii. Ostatnie doniesienia mówią o rządowym planie B na wypadek wymknięcia się pandemii spod kontroli.

gbpusd

Wydaje się, że ta sprawa oraz niedawne problemy z dostawami paliw, mogą być argumentami na najbliższym posiedzeniu BoE zaplanowanego już na 4 listopada. Warto zauważyć, że funt zyskiwał przez kilka tygodni, nawet w parze GBP/USD. Ta zwyżka to właśnie oczekiwania na ruch ze strony Banku Anglii. Jeżeli go nie będzie, możliwe że kurs zacznie mocniej spadać. Pewna nerwowość widoczna jest na tej parze od kilku dni, gdzie pojawia się ryzyko, że właśnie wyznaczyliśmy 4 niższy dołek z rzędu.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here