Naga MarketsBlok po 22 – 26 października 2020: EUR/USD , Ropa WTIPoczątek nowego tygodnia na rynkach przyniósł początkowo umocnienie amerykańskiej waluty. To reakcja na weekendowe dane o dużej liczbie nowych zakażeń koronawirusem, także w Stanach Zjednoczonych. Po za tym, niewiele dzieje się w sprawie tak bardzo oczekiwanego pakietu fiskalnego. Ograniczone umocnienie dolara wynika z faktu, że nie są to żadne nowe informacje. Być może też do porannych spadków na EUR/USD przyczyniły się dość mieszane, a raczej słabsze od oczekiwań dane z Niemiec.

  • Rekordy zakażeń COVID-19 umocniły dolara na otwarciu sesji
  • EUR/USD utrzymuje się nad lokalnym wsparciem
  • Ropa spada po braku działań ze strony OPEC

Chodzi o odczyty nastrojów w biznesie, które uległy pogorszeniu. Jak na taką mieszankę danych to kurs EUR/USD i tak trzymał się całkiem nieźle. Możliwe, że rynki grają pod spodziewane z powodu drugiej fali zakażeń kolejne pakiety wsparcia gospodarczego lub kolejnych działań banków centralnych.

EUR/USD broni lokalnego wsparcia

Najbliższym takim pakietem do wprowadzenia jest ten z USA, który prawdopobnie zostanie dość szybko uruchomiony już po wyborach. Stąd może wynika ograniczona podaż na głównej parze walutowej.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Cena ropy spada

Nowy tydzień jest już ósmym tygodniem konsolidacji na notowaniach ropy naftowej. Jednym z powodów spadków i powrotu do wnętrza zakresu konsolidacji mogła być wypowiedź Joe Bidena w debacie prezydenckiej, o tym, że nie będzie wspierał przemysłu naftowego. Nie jest to jednak pierwsza tego typu wypowiedź i o wiele ważniejszy zdaje się być brak podjętych działań ze strony OPEC, mimo że płyną coraz liczniejsze głosy za tym aby kolejny raz ograniczyć globalne wydobycie.

ropa wti

Niekorzystne dane o wzroście zachorowań na COVID-10 rodzą obawy o odrodzenie się popytu na paliwa, a jednocześnie wydobycie nie maleje. Złe dane dla rynku płyną z Libii, która po okresie zawirowań wraca na rynek ropy i cały czas zwiększa wydobycie. Na ewentualne wybicie górą z konsolidacji trzeba będzie poczekać i to dość długo, aż kartel OPEC nie zdecyduje się na cięcie limitów wydobycia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here