Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CAD – podczas czwartkowej sesji słabość dolara z ostatnich dni osiągnęła większą skalę, być może powodem były piekielnie słabe dane z rynku pracy, zapowiadające wzrost bezrobocia. Po za tym, liczba zachorowań na koronawirusa rośnie w USA bardzo szybko. Takie informacje trafiły na mocno wykupiony rynek, gdyż wcześniej dolar silnie zyskiwał. Z kolei wcześniej bardzo silnie traciła waluta Kanady, mocno skorelowana z rynkiem ropy naftowej. Wydaje się, że na ropie nic gorszego już stać się nie może i cena albo się ustabilizuje, albo zacznie w końcu wzrastać. Od kwietnia przestaną obowiązywać jakiekolwiek limity wydobycia, dlatego też początek nowego tygodnia może być ciekawy i może przynieść większą zmienność. Wydaje się, że jakieś niespodzianki mogą być tylko w górę tzn. umacniać notowania surowca. Na razie jednak brak konkretów. CAD jednak odrabia nieco strat i na wykresie tygodniowym trwa mocna korekta wcześniejszych wzrostów.

usdcad

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Złoto – kurs kruszcu w ostatnim czasie powrócił do normalności. Zazwyczaj było bowiem tak, że złoto zyskiwało w trakcie wszelkich kryzysów. Teraz najpierw doszło do silnej realizacji zysków, jednak jak widać na wykres, szybko popyt odzyskał siły. Teraz mamy także słabszego dolara po fatalnych perspektywach dla tamtejszego rynku pracy i wydaje się, że złoto jako bezpieczna przystań powinna nadal zyskiwać. Ciekawie wygląda wykres tygodniowy, który pokazuje, że ostatnie dynamiczne spadki osiągnęły wielkość korekty z 2016 roku. Jedyny co je różni to oczywiście gigantyczna dynamika zmian w ostatnim czasie. Wydaje się jednak, że słabe perspektywy dla światowej gospodarki sprawą, że złoto w dłuższym okresie czasu i tak będzie relatywnie mocne.

goldConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here