Naga Markets


blok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/AUD – informacjami, które najmocniej wpływają na rynek walutowy są oczywiście te o brexicie. W ostatnich dniach mamy ich spory wysyp. Wczoraj parlament brytyjski przyjął poprawkę, która pozwala przejęć mu kontrolę nad procesem brexitu. Natomiast w środę odbędzie się kilka głosowań o charakterze orientacyjnym, w tym być może nawet rozpisanie drugiego referendum czy wcześniejsze wybory. Środa może więc być kluczowym dniem dla Funta. Wyniki tych głosowań nie będą prawnie wiążące, aczkolwiek pokażą rozkład głosów w Izbie Gmin. Na razie Funt trzyma się dość mocno, wydaje się bowiem, że rynki odrzucają scenariusz wyjścia bez jakiejkolwiek umowy, co byłoby najgorszym scenariuszem. Na GBP/AUD, cena cały czas oscyluje nad lokalnym wsparciem 1,8450 i w przypadku dobrych wieści dla Funta, kurs powinien ruszyć do góry, zgodnie z trendem obowiązującym od grudnia.

gbpaud


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Spowolnienie w USA i strefie euro, dalszy kurs EUR/USD – prognozy dużych banków

NZD/USD – wczoraj wieczorem poznaliśmy zaskakująco dobre dane z Nowej Zelandii. Bilans handlowy za luty wskazał na nadwyżkę, podczas gdy spodziewany był deficyt. Pozytywnie zaskoczył także wzrost wartości eksportu. Dane wywołały lekkie wzrosty, aczkolwiek rynki będą oczekiwać na środowe posiedzenie Banku Centralnego Nowej Zelandii. To wydźwięk komunikatu zdecyduje o dalszych losach waluty. Na wykresie dziennym cena kolejny raz podchodzi pod kluczowy opór w rejonie 0,6950. Może być to ciekawym miejscem na rozważenie pozycji krótkiej, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego komunikatu ze strony RBNZ.

nzdusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here