Naga MarketsBlok po 22 – 26 maja 2021: EUR/USD, NZD/USD Środowa sesja przyniosła korektę na notowaniach dolara. Słabość ten waluty zmalała, co może mieć związek z najważniejszymi w tym tygodniu jutrzejszymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Nie jest tajemnicą, że utrzymywanie obecnej narracji FED (polegającej na tym, że wzrost inflacji jest tylko chwilowy i gospodarka nadal wymaga wsparcia) jest łatwiejsze, wtedy gdy z rynku napływają nie najlepsze dane. Kluczowe znaczenie ma tu właśnie rynek pracy i to na te dane inwestorzy zwracają ostatnią największą uwagę.

Dolar może umocnić się pod warunkiem, że dane nie tylko podtrzymają obecny trend spadku bezrobocia, ale okażą się znacznie lepsze od prognoz. Takie odczyty wywołają bowiem większą presję na FED aby bank zaczął przeciwdziałać inflacji. Bazowy scenariusz nie zakłada jednak ani wielkich zaskoczeń, ani też szybkich zmian po stronie FED.

Te artykuły również Cię zainteresują
Maleje dynamika wzrostów

Zatem dane mogą posłużyć jako korekta, jednak nie powinny zmienić trendu słabego dolara. Na wykresie EUR/USD widać było dzisiaj techniczną reakcję przy czytelnym oporze. Taki poziom jest doskonały do wykonania korekty. Jutrzejsze dane wyznaczą kierunek zapewne do początku przyszłego tygodnia.

eurusd

Zobacz także: Kurs dolara słaby przez obligacje i rynek akcji. Komentuje Marcin Kiepas

Próba wybicia oporu

Politykę FED, a więc także słabość dolara podtrzymały wczorajsze słabsze dane z rynku nieruchomości. Może nie były to dane dużego kalibru, jednak wskazując, że sytuacja w gospodarce nie jet jeszcze idealna. Ogromny kontrast jest widoczny w polityce monetarnej FED i RBNZ. Bank Nowej Zelandii zapowiedział podwyżkę stóp procentowych już w przyszłym roku.

nzdusd

Tyle wystarczyło aby ta waluta stała się najsilniejszą podczas środowej sesji. Na wykresie NZD/USD mamy wybicie w mocnym stylu czytelnego oporu. Kolejnym celem są już tylko maksima trendu wzrostowego. Bank Nowej Zelandii umocnił własną walutę i poszedł śladami choćby Banku Anglii. Wśród głównych rozgrywających na tym polu, to amerykański FED jawi się jako najbardziej opieszały w kwestii normalizacji polityki monetarnej.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mbank | euro cena | orlen notowania | kurs usd online | kurs mercator | kęty akcje | akcje jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here