Naga MarketsBlok po 22 – 26 maja 2020: EUR/USD, Ropa WTIWtorkowa sesja na rynkach finansowych przyniosła znaczną poprawę nastrojów i kontynuację zwrotu w kierunku bardziej ryzykownych aktywów, kosztem np. dolara czy złota. Na wykresie EUR/USD w ciągu zaledwie jednej sesji cena powróciła pod kluczowy opór. O tym czy uda go się przełamać, zadecyduje europejski program pomocowy. Nawet nie chodzi o jego skalę, ale bardziej o to czy państwa UE będą w stanie się porozumieć. Na razie opór zapowiadają 4 kraje, więc porozumienie jest całkiem realne do osiągnięcia.

  • Optymizm na rynkach po doniesieniach o potencjalnej szczepionce
  • Euro zyskuje na szansach wprowadzenia planu pomocowego w UE
  • Dobre wieści z Rosji dla rynku ropy naftowej

Generalnie jednak wzrosty na głównej parze walutowej to większa zasługa słabego dolara. Powodem są doniesienia o tym, że kolejna firma ma być blisko wynalezienia szczepionki na COVID-19, tym razem spółka Novavax.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD czeka na unijny program gospodarczy

Dobre nastroje zawdzięczamy także braku chińskiego odwetu na działania administracji Trumpa, nawet temat Hong-Kongu zszedł na dalszy plan.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Ropa z perspektywami kontynuacji wzrostów

Notowania ropy WTI odnotowały dzisiaj wprawdzie nowe maksima, jednak popyt miał problemy z utrzymaniem się powyżej poprzedniego szczytu. Generalnie jednak mamy czytelny sygnał, że presja popytowa nadal działa i może pojawić się próba wyjścia wyżej, choćby do oporu przy 36 dolarach za baryłkę. Lepsze nastroje na giełdach, temat szczepionki czy odmrażania gospodarek sprzyja notowaniom ropy.

ropa wti

Wczoraj Rosja poinformowała, że jej wydobycie spadło niemal do limitu jaki został ustalony przez kartel OPEC+. To koleje dobre informacje np. po Arabii Saudyjskiej. Kolejne spotkanie kartelu już na początku czerwca. Wydaje się, że kraje widząc, że podjęte działania przynoszą efekty, można spodziewać się, że do momentu podjęcia nowych decyzji, rynki będą raczej żywiły optymizm, co podtrzyma zwyżkę na ropie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here