Naga Markets

Blok po 22 – 25 listopada 2021: EUR/USD, Ropa WTI Ostatnia sesja tygodnia przyniosła kontynuację odbicia na parach dolarowych. Mimo, że dynamika zwyżki na EUR/USD jest spora, to nadal zwyżka ma niewielkie rozmiary na tle wcześniejszej przeceny. Pod nieobecność inwestorów z USA dokonała się także silna przecena na rynkach akcji, co można tłumaczyć obawami związanymi z pandemią. Korekta na EUR/USD ma więc tylko techniczne uzasadnienie, gdyż fundamentalnie nic się nie zmieniło i nadal EBC swoją narracją skutecznie zaniża wartość euro.

Wygląda to fatalnie na tle dolara i FED, który w ostatnich zapisach z posiedzenia wskazał na szansę przyspieszenia ograniczania programu skupu aktywów.Mocne odbicie 

Na przyszły rok rynki oczekują podwyżek stóp procentowych. W tym samym czasie ze strony EBC absolutnie nie ma o tym mowy. Wydaje się więc, że mimo korekt, trend spadkowy na EUR/USD zostanie utrzymany.

Zobacz także: Ceny towarów mocno w górę. Inflacja cały czas nie odpuszcza

Blisko linii trendu

Piątek przyniósł, po kilku dniach zawahania, potężny spadek notowań ropy naftowej. Tu wpływ obaw o pandemię i kolejnych lockdownów jest widoczny, podobnie jak na rynkach akcji. W dodatku wszystko to zbiegło się w czasie z interwencjami na rynku ze strony kilku państw w tym USA. Kurs ropy WTI zmierza w szybkim tempie do linii trendu wzrostowego. Czy po tak dużym spadku cena ma szansę na powrót do trendu?

Wydaje się, że tak. Po pierwsze mamy silne spekulacyjne obniżenie kursu co stwarza okazję, a po drugie, początek grudnia przyniesie posiedzenie kartelu OPEC. Teraz po mocnym spadku oraz powrocie problemów związanych z pandemią, kartel zapewne utrzyma dotychczasowe wydobycie, co powinno wystarczyć do odbicia notowań.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here