Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

NZD/USD – trzeba przyznać, że dość słabo zachowuje się kurs dolara nowozelandzkiego jak na okoliczności czyli niedawne odrzucenie cięcia stóp procentowych. Wywołało on chwilowe umocnienie, za którym nie idzie dalsza kontynuacja. Zaskakująco dobrze wypadły dane o dynamice sprzedaży detalicznej w tym kraju za III kwartał. Wyniki 1,6% ponad trzykrotnie przewyższa prognozy. Niewiele to jednak wniosło do notowań. Być może rynek czeka na ważniejsze kwestie, jaką z pewnością będzie wystąpienie szafa Banku Nowej Zelandii. Skoro odrzucono cięcie stóp, które było bardzo oczekiwane, to zapewne prezes banku będzie bronił swojej decyzji co może dać argumentów kupującym. Nadal więc obstawiam, że cena powinna sięgnąć oporu w rejonie 0,6450.

nzdusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

Złoto – w ostatnich dniach da się zauważyć malejącą zmienność na rynkach. W czwartek w USA mamy Święto Dziękczynienia i rynki będą ospałe zapewne także w piątek. Nie spodziewam się więc wybicia z zakresu między wsparciem 1440 a oporem 1480. Być może kurs w ramach tej konsolidacji kolejny raz podejdzie pod górną krawędź kanału spadowego. Na notowania wpływ mają dane z USA, a te często pozytywnie zaskakują oraz doniesienia z wojny handlowej, a tu mamy cały czas brak konkretów po za dość dobrą retoryką i chęciami podpisania porozumienia. Pozytywna retoryka chroni kurs przed wzrostami, podobnie jak wczorajsze zapewnienia szefa FED o dobrym stanie amerykańskiej gospodarki i raczej niechęci do cięć stóp procentowych. Wydaje się więc, że wszelkie podbicia w górę, mogą stanowić okazję do szukania pozycji krótkiej.

goldtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here