Naga MarketsBlok po 22 – 26 lipca 2021: EUR/USD, Złoto Pierwsza sesja ostatniego tygodnia w lipcu płynęła w spokojnym tempie na rynku walutowym, także ze względu na dość ubogi w wydarzenia kalendarz makroekonomiczny. Dolar pozostaje silny, choć zmiany w poniedziałek nie były duże. Właśnie ze względu na kalendarz i środowe posiedzenie FED, co do którego zachodzą jastrzębie oczekiwania, wydaje się, że trudno będzie do tego czasu o mocniejsze odbicie na EUR/USD. Do tego cały czas mamy tryb risk-off czyli pewnych obaw o pandemię, co przekłada się na mocniejsze tzw. bezpieczne waluty, jak właśnie dolar.

Taki okres powinien niebawem się kończyć, choćby ze względu na pozytywne zachowanie głównych indeksów akcyjnych. Pewną szansą przed posiedzeniem FED może być właśnie mutacja delta, która także w USA zbiera swoje żniwo. FED raczej niechętny do zacieśniania polityki monetarnej, może nie dać rynkom już więcej niż dał na ostatnim posiedzeniu.Dolna linia nadal broniona

To zostałoby odebrane jako rozczarowanie i mogłoby przyczynić się do powrotu słabszego dolara. Taki scenariusz można budować także pod nie zawsze najlepsze dane gospodarczy np. z rynku pracy. Do środy wieczorem EUR/USD raczej pozostanie na obecnych poziomach.

eurusd

Zobacz także: Bitcoin wisi na włosku! ETH lepsze od BTC – uważa Jim Cramer

Złoto czeka na FED

Wydaje się, że taki scenariusz, w którym FED po ostatnich zaskoczeniach, nie będzie chciał wykonać kolejnych kroków, tłumacząc to obawami o dalszy rozwój odbicia gospodarczego, może być doskonałym rozwiązaniem dla rynku złota.

gold

Brak normalizacji polityki monetarnej połączony z wysoką inflacją to wręcz doskonałe środowisko dla złota, które jest uznane zarówno jako ochrona przed inflacją jak i zalicza się do grona tzw. bezpiecznych przystani czyli zyskuje choćby w takich okresach jak obecnie, kiedy na rynku panują obawy przed kolejną falą pandemii. Gdyby tylko dolar nie był tak silny jak obecnie, złoto znalazłoby się na wyższych poziomach. Na XAU/USD po odbiciu z pierwszej połowy lipca, korekta przyjmuje dość słaby kształt. Może to zwiastować niebawem kolejną falę wzrostową, oczywiście pod warunkiem, że nasze przewidywania co do posiedzenia FED się spełnią.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here