Naga MarketsBlok po 22 – 26 kwietnia 2021: EUR/USD, Ropa WTI Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła zwieńczenie długiej drogi popytu na EUR/USD i osiągnięcie linii bessy. Mimo niewielkiej zmienności, względem piątkowej sesji, kurs naruszał nawet momentami poziom 1,21. Mamy zatem duży i ciągły wzrost ceny, trwający od samego początku kwietnia. Już sam ten techniczny fakt, może skłaniać do wykonania korekty. Pretekstem do niej może być oczekiwanie na środowe posiedzenie FED i do tego czasu kurs powinien zostać w trybie oczekiwania. Po za tym, dopiero od środy kalendarz gospodarczy obfituje w ciekawsze dane.

  • Kurs EUR/USD wrócił pod 1,21
  • Rynki czekają na środowe posiedzenie FED
  • Nadal spokojna sytuacja na rynku długu

Nadal też wpływ na dolara powinien mieć rynek długu. Tu szczególnie istotna może być reakcja na komunikat FED. Nie można zapominać także o sezonie wyników spółek na amerykańskiej giełdzie. Główne indeksy zaskakująco gładko przeszły przez zapowiedzi podwyżki podatków od zysków kapitałowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Linia bessy osiągnięta

Może to wynikać z faktu, coraz głośniejszego oporu przeciwko takim planom, także ze strony polityków Partii Demokratycznej. Widać więc, że wszystkie czynniki mające wpływ na kurs EUR/USD są po stronie dolara.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Walka o kontynuację wybicia

Ciekawie od strony technicznej robi się na rynku ropy naftowej. Biorąc pod uwagę fakt, dokonanego już ogromnego odbicia notowań, teraz rynek może z łatwością wykorzystać wszelkie podażowe okazje. Obecnie pojawia się szansa powrotu do wcześniejszej konsolidacji, co oznaczałoby, że wybicie było tylko chwilowe. Zejście poniżej 60,50 USD za baryłkę, w zasadzie wymaże wybicie. Pretekstem do spadków może nadal być pandemii, w tym fatalna sytuacja w Indiach czyli ważnym odbiorcy ropy.

ropa

Codziennie mamy nowe rekordy zakażeń, co znacznie opóźni odbudowę zapotrzebowania na surowiec. W dodatku, kartel OPEC już zaczął cykl odchodzenia od narzucanych limitów wydobycia. Jeżeli rynek uzna, że ten ruch był zbyt wczesny, to strona popytowa straci wiele argumentów za dalszymi wzrostami, tym bardziej na tak wykupionym rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt notowania | cdr notowania | forum jsw | kurs bitcoin wykres | kurs krypto |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here