Naga MarketsBlok po 22 – 25 września 2020: EUR/USD, GBP/USD Ostatnia sesja tygodnia nie należała do najciekawszych. Niewiele się działo, a nieco niższą zmienność względem średniej z tygodnia, gwarantował dość ubogi kalendarz gospodarczy. Jeżeli o niego chodzi i o notowania pary EUR/USD, to w przyszłym tygodniu warto zwrócić uwagę na kilkukrotne zabranie głosu przez szefową EBC Christine Lagarde. Z pewnością będzie to jeden z kluczowych punktów na jakie rynki zwrócą uwagę i który może wpływać na notowania euro.

  • Dolar zwycięzcą tygodnia na rynku walutowym
  • W przyszłym tygodniu kilka wystąpień szefowej EBC Christine Lagarde
  • Politycy w USA wznowili negocjacje nad pakietem fiskalnym

W piątek mieliśmy kontynuację silnego dolara, co nie dziwi, gdyż w kwestii fundamentów nic się nie zmieniło. Obawy o druga falę pandemii są zresztą silniejsze w Europie, stąd ucieczka do bezpiecznych przystani w tym do dolara. Ogólnie dla rynków, szczególnie akcyjnych, pojawiły się dwie pozytywne rzeczy. Pierwsza mniej znacząca to wczorajsza wypowiedź J. Bullarda o tym, że amerykańska gospodarka do końca roku może odrobić niemal całość strat z okresu pandemii.

2,4 bln. USD w pakiecie fiskalnym

Była to wypowiedź oderwana od reszty wypowiedzi członków FED, którzy nie powiedzieli nic co mogłoby wesprzeć rynki, a wręcz im zaszkodzili. Być może jednak taki ruch ze strony FED, skutecznie wpłynął na polityków. Tu mamy ważną sprawę, gdyż demokratyczni kongresmeni opracowują nową wersję pakietu fiskalnego o wartości 2,4 bln USD. Co istotniejsze, wznowione zostały negocjacje w tej sprawie między dwoma partiami. Na razie jednak EUR/USD spada mając otwartą drogę do 1,15.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Blisko linii trendu

Siła dolara jest też widoczna, może nawet silniej na tle funt, który w przeciwieństwie do euro jest obciążony licznymi problemami. Po za niedokończonym brexitem i dużymi problemami z nową umową handlową z Unią Europejską, na słabość funta wpływa też tematyka ujemnych stóp procentowych. Mimo, że BoE studzi emocje, to już sam fakt podjęcia takiego tematu nie wygląda zbyt ciekawie.

gbpusd

Po za tym w kwestii pandemii sytuacja Wielkiej Brytanii nie jest lepsza niż reszty Europy, a wydaje się, że nawet gorsza, w końcu to Brytyjczycy jako piersi wznowili pewne restrykcje. Na wykresie dziennym GBP/USD widać, że lada chwila dojdzie do testu linii trendu poprowadzonej po dwóch ostatnich dołkach z maja i czerwca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here