Naga Markets„Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”
Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd zaczynamy od EUR/USD, na którym powoli tworzy się pin bar, na bardzo ważnym wsparciu, choć na razie jest on mało przekonywujący. Chyba bardziej przekonałby mnie, gdyby miał biały korpus, a na niższych interwałach widoczna była pewna dynamika popytu, a nie tylko takie słabe odreagowanie. Jeżeli jednak pin bar „zadziała” to sądzę, że powinno być to jedynie ruch korekcyjny, po którym powrócimy do spadków.

1
EUR/GBP – otworzona pozycja krótka pod retest strefy oporu nadal jest w grze, choć widząc dzisiejszą świecę przestawiłem SL w taki sposób aby dać pozycji trochę miejsca, a jednocześnie zabezpieczyć choć niewielki zysk. Świeca dzienna nosi kształt pin bara, aczkolwiek na niższych interwałach jest to, przynajmniej na razie, tylko korekta powracająca do strefy między wczorajszym zamknięciem, a minimum pin bara z ubiegłego piątku. Stąd nie traktuję jej jako sygnału do odwrotu, ważne jest także pogłębienie ostatniego minimum w dniu dzisiejszym, takie więc czekam na to co przyniesie jutro.
2
NZD/JPY – pozycja na tej parze została, mimo początkowych sukcesów dość szybko wybita SL. Spadki są tak ogromne, że mimo dotarcia cena do ważnego wsparcia, poprzednich dwóch dołków, nie wiem czy odważyłbym się otworzyć pozycję długą nawet przy klarownym sygnale. Wolę najpierw poczekać na wyhamowanie spadków, choć chyba na to się nie zanosi.
3

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCFD – odkryj giełdę na nowo (2/2)
Następny artykułCitiFX – Kangur nadal w odwrocie.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here