Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – piątkowa sesja przebiegała w dość dynamicznym tonie jak na ostatni dzień tygodnia. Dolar podlegał całkiem mocnej korekcie. Na głównej parze walutowej wczoraj doszło do wyłamania z kanału wzrostowego, który na tle trendu spadkowego wygląda jak typowo korekcyjna formacja flagi. Dzisiaj jednak cena powraca, negując wybicie. Co do fundamentów, z USA nie ma nic nowego – brak konkretów zarówno w kwestii negocjacji z Chinami oraz w sprawie budowy muru na granicy z Meksykiem. Po stronie euro mieliśmy wczoraj posiedzenie EBC, na którym nie zmieniono parametrów polityki pieniężnej i podtrzymano, że podwyżka stóp nie będzie mieć miejsce wcześniej, niż po lecie 2019 roku. Szef EBC ponownie przyznał, że istnieje ryzyko pogorszenia sytuacji gospodarczej w strefie euro. Dziś rano znowu negatywnie zaskoczyły odczyty z Niemiec, tym razem wskaźnik IFO, który spadł poniżej bariery 100 punktów. Na rynek napływały także plotki o tym, że rząd Niemiec może niebawem mocno obniżyć prognozy wzrostu gospodarczego na bieżący rok. Z jednej strony wszystkie te informacje w dłuższym czasie powinny szkodzić euro, natomiast z drugiej, tak naprawdę nie są niczym nowym i mogą być już wycenione, biorąc pod uwagę, że EUR/USD spadał niemal przez cały zeszły rok.

eurusd

Zobacz także: Przegląd wydarzeń następnego tygodnia – głosowanie nad projektem umowy brexitu i negocjacje handlowe USA-Chiny

GBP/CHF – ciekawy obraz przybierają notowania na tej parze walutowej. Cena dotarła bowiem w bardzo dynamicznym ruchu do górnej krawędzi kanału spadkowego. Szwajcarska waluta jest ostatnio na tyle słaba, że sukcesem podaży byłoby choćby wygenerowanie niewielkiej korekty. Warto jednak pamiętać, że już we wtorek sporo może się zmienić, gdyż na ten dzień zaplanowane są głosowania a brytyjskim parlamencie. Wydaje się jednak, że jeżeli nie dojdzie do większych zaskoczeń, może być to dzień, który ponownie umocni Funta z uwagi na podkreślenie malejących szans na brexit bez jakikolwiek umowy, a wiele wskazuje na to, że w Izbie Gmin większość właśnie tego chce. Im jednak bliżej wtorku tym na parach z Funtem może być bardziej nerwowo i analiza techniczna niewiele będzie miała do powiedzenia.

gbpchftokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here