Naga MarketsBlok po 22 – 25 sierpnia 2020: BTC/USD, ropa WTIRynki we wtorek zasadniczo zachowywały się spokojnie, a inwestorzy przygotowują się do pozyskania informacji z 2020 Economic Policy Symposium w Jackson Hole organizowanego przez oddział Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w Kansas City. Wydarzenie to rozpocznie się już w ten czwartek i jest już pewne, że odbędzie się ono w formie zdalnej poprzez internet. Punktem kulminacyjnym spotkania ekonomistów, bankierów i polityków będzie przemówienie prezesa Fed, Jerome’a Powella, a rynkowe sentymenty do czwartku będą wyznaczone tym co Powell może powiedzieć, a po czwartku tym, co Powell faktycznie powie. Spodziewać się można przedstawienia przez szefa Fed wytycznych polityki monetarnej banku centralnego na najbliższy czas, w tym odniesienia się do celu inflacyjnego. Choć FOMC w zeszłą środę nakreśliło zarys tego jak Fed podejdzie do odbudowy rynków i gospodarki, to brakło konkretów i na te w czwartek liczą eksperci, analitycy i inwestorzy.
  • Administracja Trumpa rozważa wprowadzenie eksperymentalnej szczepionki do użytku jeszcze przed wyborami prezydenckimi w listopadzie
  • Indeks S&P500 kończy kolejną sesję z rekordowym szczytem notowań na na 3443,01 pkt. i 0,34% wzrostem
  • Natomiast polski WIG stracił dzisiaj 0,88%
Huragan Marco i wywołane nim sztormy paraliżują sektor naftowy w Zatoce Meksykańskiej, co ma bezpośrednie przełożenie na rosnącą cenę ropy. Ponad połowa produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego jest wstrzymana: według stanu z południa w poniedziałek, aż 43 procent platform wiertniczych w tym rejonie jest zamknięte. Amerykańskie rządowe szacunkowe dane mówią nawet o 82,4 proc. redukcji w produkcji ropy i 56 proc. gazu ziemnego w regionie. Przekłada się to na zmniejszenie wydobycia o 1,5 mln baryłek ropy dziennie.

Ropa WTI rośnie wskutek huraganów w USA

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie NYMEX we wtorek aż o 1,64% z impetem przebijając poziom 43,00 dol. i zatrzymując się dopiero na 43,57 dol. Chwilę przed 22:00 kurs jest na poziomie 43,32 dol. za baryłkę.

Blok po 22 – 25 sierpnia 2020: BTC/USD, ropa WTI
Notowania ropy WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Notowaniom ropy rzecz jasna pomogło także osłabienie USD, a indeks USD opadł dziś o 0,29% do 93,015 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs BTC/USD w dół nawet o 6%

Kurs Bitcoina opadł we wtorek aż o 3,74% mimo słabnącego dolara wskutek realizacji zysków przez daytraderów, która pociągnęła za sobą falę sprzedaży. Nie ma tutaj mowy jeszcze o korekcie ani o wyprzedaży, a kurs BTC/USD odbił się od istotnego oporu na 11 tys. dol.

Blok po 22 – 25 sierpnia 2020: BTC/USD, ropa WTI
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Bez wątpienia na notowania Bitcoina wpływ ma także niepewność związana z postanowieniami Fed jakie prawdopodobnie poznamy w czwartek na sympozjum w Jackson Hole.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here