Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – piątkowy kalendarz makroekonomiczny nie był zbyt obfity w wydarzenia. Jednym z głównych odczytów na jakie czekał rynek był odczyt IFO z Niemiec. Nastroje w biznesie zbytnio się nie zmieniły, co uznano za dobry odczyt, gdyż spodziewano się kolejnego pogorszenia. Niewiele zmieniła także ostatnia konferencja prezesa EBC. W efekcie Euro lekko zyskiwało na wartości. Warto pamiętać, że zbliża się posiedzenie FED i pojawia się ryzyko cięcia stóp procentowych w USA, co może hamować aprecjację dolara w najbliższym czasie. Także kwestia wojny handlowej zeszła chwilowo na dalszy plan z powodu braku nowych informacji. Rynki oczekują, że niebawem poznamy datę wznowienia negocjacji. Na wykresie kurs spadł dzisiaj poniżej poziomu 1,11 i testował czytelne wsparcie oparte o wcześniejsze ekstrema.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

GBP/USD – słabiej w stosunku do dolara zachowuje się w ostatnich dniach Funt. Wynegocjowaną umowę rynki zdążyły już wycenić i to z dużą nawiązką. Obecnie mamy znowu odłożenie brexitu w czasie do końca stycznia i chęć przeprowadzenia w grudniu przyspieszonych wyborów. To rodzi obawy, że wynik grudniowych wyborów może na nowo rozpętać brexitowy chaos, w zależności od ich wyniku. Spoglądając na wykres dzienny, widać trwającą korektę ostatnich wzrostów. Cena zdaje się zmierzać w rejon najbliższego wsparcia w okolicach 1,2750.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here