Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – kurs głównej pary walutowej rozpoczął tydzień od korekty spadków z końca ubiegłego tygodnia. Cena nadal respektuje kilkumiesięczny kanał spadkowy. Pozytywnie na dolara mogą działaś słowa szefa FED z Chicago, który powiedział, że gospodarka jest silna, a stopy mogą pozostać niezmienione do połowy 2020 roku, aczkolwiek kolejnym ruchem będzie jego zdaniem podwyżka. W krótkim terminie ważniejsze dla rynku były zaskakujące, bo pierwszy raz od dłuższego czasu pozytywne dane z Niemiec. Chodzi o indeks Ifo, który odbił w marcu do 99,6 punktu, co jest wynikiem lepszym od prognoz.

eurusd


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Spowolnienie w USA i strefie euro, dalszy kurs EUR/USD – prognozy dużych banków

GBP/USD – w ubiegłym tygodniu doszło do mocniejszego odbicia kurs od kluczowego oporu przy 1,33. Mimo spadków, kurs zatrzymał się przed poziomem poprzedniego dołka. Mamy zatem nadal pozytywny układ dołków, widoczny od początku roku. Sugeruje to ponowny atak na kluczowy opór. Aby doszło do przełamania, rynek musiałby jednak otrzymać dobre dla Funta i w miarę pewne informacje. Na razie jednak mamy same spekulacje. Od rana pojawiały się doniesienia o tym, że premier May po raz trzeci podda porozumienie z Unią pod głosowanie, tylko wtedy, gdy będzie pewna jego wyniku. Pojawiają się także plotki o tym, że w zamian za poparcie porozumienia, premier May miałaby podać się do dymisji. W zamian poparcie wyraziliby eurosceptyczni członkowie jej ugrupowania. Popołudniu pojawiały się doniesienia o rzekomym podjęciu decyzji co do głosowania jeszcze w tym tygodniu.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here