Naga MarketsBlok po 22 – 25 maja 2020: EUR/USD, Złoto Pierwsza sesja nowego tygodnia upłynęła w bardzo spokojnym tempie na rynku walutowym. Powodem była nieobecność inwestorów ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii z powodu świąt w tych krajach. Nie można więc przeceniać dzisiejszych ruchów na EUR/USD, gdzie doszło do wyhamowania spadków. Generalnie jednak zwrot na północ w połowie zakresu trendu bocznego jest realny. To co umacnia dolara jako bezpieczną przystań jest odbierane na rynkach z dużą rezerwą.

  • Protesty w Hong Kongu bez większego wpływu na rynki finansowe
  • Spokojna sesja pod nieobecność Amerykanów i Brytyjczyków
  • Możliwy kolejny program wsparcia gospodarki w Japonii

Temat relacji z Chinami czy teraz Hong-Kongu nie jest niczym nowym i ciągnie się od wielu miesięcy. Weekendowe protesty nie zrobiły wrażenia na rynkach, także na giełdowych indeksach. Z kolei to co może budzić nadzieje dla euro to przede wszystkim plan ożywienia gospodarczego. Już w środę mamy poznać jakieś konkrety, a do pierwotnej wersji sprzeciw zgłosiły tylko 4 państwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD czeka na unijny program gospodarczy

Nie jest to więc opór, którego przy pewnych modyfikacjach programu, nie dałoby się przezwyciężyć. W Japonii pojawiły się informacje o możliwym nowym planie stymulacji gospodarki, co także obniżyło globalny poziom ryzyka, a to również sprzyja euro.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Złoto z dobrymi, długoterminowymi perspektywami

Obniżenie globalnych niepokojów w naturalny sposób oznacza zazwyczaj spadki na złocie. Nadal jednak mamy zdecydowany trend wzrostowy i perspektywy dla jego kontynuacji nadal są dość dobre w dłuższym okresie czasu. Mimo, że temat pandemii powoli zaczyna wygasać, to jednak kolejne miesiące przyniosła fatalne dane gospodarcze.

gold

Co jakiś czas też powróci kwestia relacji USA-Chiny, a więc wydaje się, że na dłuższą metę inwestycja w złoto w obecnych czasach jest dość racjonalna i to pomimo już dużych wzrostów. Trzeba też dodać, że luzowanie polityki monetarnej przez wiele krajów, osłabia waluty co znowu sprawia, że złoto jest wobec nich ciekawą alternatywą. Na wykresie mamy korektę po wybiciu z formacji trójkąta, a najbliższym wsparciem mogą być wcześniejsze szczyty przy 1700,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here