Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – sytuacja na głównej parze walutowej przebiega niezwykle spokojnie na tle choćby tego co można obserwować na początku tygodnia na rynkach akcji. Wzrost zachorowań na koronawirusa w Europie Zachodniej, może wbrew pozorom pomagać Euro w dokonywanej właśnie korekcie, gdyż będzie wywierał presję na EBC, aby podjął jakieś działania stymulujące. Już jutro przemówi prezes EBC i choćby słowna gotowość do podjęcia działań może pomóc podtrzymać korektę. Z kolei jeżeli chodzi o dane gospodarcze, po wczorajszym mocnym odczycie nastrojów z Niemiec, dzisiaj tamtejsza gospodarka lekko negatywnie zaskoczyła, gdyż PKB za ostatni kwartał wyniosło 0%, spodziewano się 0,1%. Mimo wszystko, lepsze to niż recesja. Kluczowe znaczenie dla kursu mogą mieć liczne dane, głównie z USA w kolejnych dniach. Jeżeli zaczną wskazywać na spowolnienie, może pojawić się presja także na FED, który bardziej zdecydowanie przystępuje do działania i rynki zaczną wyceniać możliwą obniżkę stóp. Jeżeli jednak wyniki będą w miarę dobre, korekta może szybko się zakończyć.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

USD/JPY – wspomniany bogaty kalendarz gospodarczy po stornie USA w środę i czwartek czyli gównie rynek nieruchomości oraz PKB, będzie miał także kluczowy wpływ na kurs tej pary walutowej. Od dłuższego czasu zachowuje się ona bardzo technicznie i notuje niemal identyczne korekty spadkowe o gwałtowności wcale nie mniejszej niż obecne spadki. To co różni obecny okres od wcześniejszych korekt to fakt, że dotąd nie mieliśmy tak emocjonalnych warunków i było to raczej czysto techniczne spadki. Jeżeli jednak historia miałaby się powtórzyć po raz czwarty, to niebawem powinno dojść do odbicia. Po za zasięgiem mamy także bliskość wsparcia jakim jest poprzedni szczyt z połowy stycznia. Obecne spadki to efekt wirusa i umocnienia typowej bezpiecznej przystani jaką jest Jen. Emocje nie będą trwały w takiej skali przez długi czas, a po za wirusem, same perspektywy dla japońskiej gospodarki są dość kruche. Jeżeli więc dane z USA wypadną nie najgorzej, wydaje się, że trend wzrostowy może się utrzymać.

usdjpyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here