Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

NZD/USD – piątkowa oraz poniedziałkowa sesja przyniosły wzrosty na tej parze walutowej. Powody są dwa, po pierwsze przedłużony został rozejm w wojnie handlowej USA – Chiny. Zaznaczono, że osiągnięto spory postęp i niebawem spotkają się prezydenci obu krajów. Eskalacja konfliktu negatywnie odbijała się na walutach Antypodów z uwagi na spore powiązania z chińską gospodarką, której konflikt wyraźnie szkodził. Z kolei z Nowej Zelandii poznaliśmy zaskakująco mocne odczyty sprzedaży detalicznej za IV kwartał. Na wykresie mamy ruch w górę, co stwarza szanse na osiągnięcie często pojawiającego się zasięgu trendów.

nzdusd


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

GBP/JPY – poniedziałek przyniósł kontynuację piątkowego odbicia i zakończenie niewielkiej korekty. Wszystko wskazuje na dalszy wzrost kursu w kierunku 145,80. Po za słabością japońskiej waluty w ostatnim czasie, wydaje się, że doniesienia na temat brexitu mogą lekko wspierać Funta. Okazało się, że w czwartek nie dojdzie jednak do głosowania w parlamencie, nowy termin to 12 marca. Prasa na wyspach spekuluje o grze na czas i próbie opóźniania brexitu nawet do 2021 roku. Z kolei na 23 marca zaplanowane są masowe demonstracje mające wymusić powtórzenie referendum. Wydaje się, że scenariusz opóźniania lub robienia wszystkiego co się aby do brexitu nie doszło, jak na razie pomaga Funtowi.

gbpjpytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka umacnia się – USD/CHF z celem 0.9913
Następny artykułPrzegląd komunikatów GPW – Pekao, Milennium, R22
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here