Naga MarketsBlok po 22 – 25 listopada 2021: EUR/USD, Ropa WTI Czwartkowa sesja n rynku walut przebiegała w nieco spokojniejszych nastrojach z powodu nieobecności inwestorów z USA ze względu na Święto Dziękczynienia. Możliwe, że właśnie to pozwoliło na niewielkie odreagowanie na EUR/USD, które jednak nie ma większego znaczenia technicznego na tle gigantycznych spadków. Odbicie należy traktować więc jedynie w ramach odreagowania, tym bardziej, że środowe zapiski z ostatniego posiedzenia FED wypadły dość jastrzębio.

Pojawiły się w nich kwestie przyspieszenia ograniczania programu skupu aktywów oraz możliwe szybsze podniesienie stóp procentowych. Mimo, że nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, nadal jest to w dużym kontraście do narracji płynącej z EBC i to jest główny powód tak dużych spadków na EUR/USD.Słabe odreagowanie 

Dodatkowo, w Europie zaczynają się problemy z kolejną falą pandemii, a nawet wznawiane są lockdowny w niektórych krajach. W takim klimacie trudno więc o ruch po stronie EBC i wsparcie euro.

eurusd

Zobacz także: Ceny towarów mocno w górę. Inflacja cały czas nie odpuszcza

Stabilizacja po odbiciu

Cały czas ważą się losy odbicia na notowaniach ropy WTI. Z jednej strony mamy silnie wykupiony rynek i przeszkadzające coraz większej grupie państw zbyt wysokie ceny, a z drugiej politykę OPEC, która wspiera dalszy wzrost ceny. Podaż otrzymała wprawdzie argument w postaci interwencji kilku krajów, w postaci choćby uruchomienia własnych rezerw surowca, jednak skala tych poczynań jest dość symboliczna w obliczu skali globalnej produkcji. ropa wti

Możliwe, że ten symboliczny gest został zdyskontowany dotychczasowym spadkiem cen. Teraz rynki skupią się na zbliżającym się posiedzeniu OPEC już 2 grudnia. Po niewielkiej przecenie, maleją szanse na to, że kartel zwiększy wydobycie. Wydaje się więc, że po korekcie, strona popytowa dostaje argument za próbą kontynuacji ostatniego odbicia.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here