Naga MarketsBlok po 22 – 25 listopada 2020: GBP/USD, Ropa WTI Od pewnego czasu na rynku walutowym kierunek wyznaczają dwie waluty, amerykański dolar i brytyjski funt. Słabość dolara pcha w górę pozostałe waluty, jednak dla funta powód jest też inny. Oczekuje się, że już w najbliższym czasie dojdzie do podpisania umowy handlowej Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Wskazuje na to coraz większa liczba doniesień prasowych, zarówno z wysp jak i źródeł unijnych. Od dłuższego też czasu, negatywne informacje w ten sprawie są przez rynek ignorowane np. fiasko rozmów do 15 listopada.

  • Niezłe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości
  • Nadal duży optymizm na rynkach
  • Ropa najdroższa od wielu miesięcy

Generalnie bowiem rynek zdaje się być pewny, że do porozumienia dojdzie, nie znamy tylko jego terminu. Na wykresie GBP/USD widać, ze wszelkie spadki są wykorzystywane do kupowania brytyjskiej waluty, a poziom 1,3480 jest już na wyciągnięcie ręki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt rośnie pod umowę handlową

Słabość dolara wynika z uspokojenia politycznych nastrojów i nadziei na duet Powell-Yellen. Także wysokie są oczekiwania na najbliższe działania FED, aby ostatni raz przed falą szczepień, wesprzeć gospodarkę.

gbpusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Ropa nie zwalnia tempa

Słabość dolara doskonale widoczna jest także na surowcach. Kurs ropy naftowej notuje dynamiczny rajd wzrostowy, przekraczając barierę 45 USD za baryłkę. Co może wywołać korektę? Wydaje się, że tak blachy powód jak długi weekend w USA z powodu święta dziękczynienia. Brak Amerykanów podczas piątkowej sesji i mocno napięte wykresy, mogą sprawić, że chęć realizacji zysków wzrośnie. Wydaje się, że zwyżka na ropie jest bardzo duża, jak na obecne fundamenty.

ropa

Może się więc okazać, że działania kartelu OPEC na początku przyszłego tygodnia, mogą okazać się niewystarczające i to stanie się powodem wyhamowania wzrostów. Warto też wspomnieć, o wczorajszych danych, opublikowanych późnym wieczorem o zapasach paliw w USA. Odczyt kolejny raz wypadł bardzo słabo. Popyt na paliwa odbudowuje się powoli, a cała zwyżka mogła już wycenić szczepionkową euforię.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here