Naga MarketsBlok po 22 – 24 września 2021: EUR/USD, Ropa WTI Ostatnie sesja dość burzliwego tygodniach na rynku walut przyniosła umocnienie dolara. Generalnie jednak jak na okres, w którym mieliśmy szok spowodowany chińską firmą Evergrande oraz posiedzenie FED, tydzień wypada dość neutralnie. Trzeba jednak pamiętać o dyskontowaniu przyszłości i być może kilka wcześniejszych tygodni z silnym dolarem to wycena scenariusza, który przyniósł nam kończący się tydzień. Zwyżka dolara w piątek może być kolejnym zwrotem ryku w kierunku bezpiecznych przystani, tym bardziej, że po weekendzie możemy mieć kolejną odsłonę kwestii Evergrande, a także poznamy wyniki niemieckich wyborów parlamentarnych.

Na EUR/USD brakuje impulsów po stronie euro i to od dłuższego czasu. Wybory w Niemczech tylko wzmagają niepokój po słabszych odczytach z gospodarki. Drugą kwestią jest kompletny brak wsparcia z EBC. Wczoraj szefowa Christine Lagarde przyznała, że wyższa inflacja jest przejściowa.Weekendowe obawy?

Mamy więc taką retorykę jaką wcześniej stosował FED, z tym, że amerykański bank centralny poczynił już pewne kroki, a także zaczął zmieniać narrację. W takim układzie trudno o trwałe wzrosty na EUR/USD, aczkolwiek po okresie spadków, może pojawić się wzrostowa korekta.

eurusd

Zobacz także: Dolar może wkrótce obrać wyraźny kierunek. Czy Fed ogłosi tapering programu QE?

Pozytywny sentyment

Z nieco kryzysowego tygodnia, podczas którego na rynkach zmaterializowało się sporo obaw, choćby w kontekście wspomnianej chińskiej firmy zmierzającej być może do upadku, zwycięsko wychodzą notowania ropy naftowej. Po wybiciu linii korekty i szybkim re-teście do okolic 70 dolarów za baryłkę, cena w mocnym stylu wróciła do zwyżek. W piątek mieliśmy wyraźne przekraczanie poziomu 73 USD za baryłkę.

ropa

Wydaje się, że głównym powodem zwyżek jest sezon huraganów, które w tym roku były dość silne. Kilka tego typu zjawisk w rejonie Zatoki Meksykańskiej, doprowadziło do wstrzymania wydobycia na skutek zniszczenia infrastruktury. Po za tym, cały czas spadają zapasy surowca w USA, a OPEC deklaruje chęć utrzymania kursu ropy w przedziale 65-70 USD. Wydaje się więc, że pozytywne nastroje na ropie powinny nadal się utrzymywać.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here