Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – kończący się tydzień był ciekawy na parach z Funtem. Mimo mocnego dolara, brytyjska waluta próbowała się umacniać. W zachowaniu ceny widać pewne obawy inwestorów i sentyment do waluty. Otóż ten tydzień przyniósł zaskakująco mocne odczyty gospodarcze, zarówno we wtorek jak i dziś, kiedy odczyty wskaźników PMI mocno przewyższyły oczekiwania i to zarówno dla przemysłu jak i usług. Jak na tak mocne dane Funt radził sobie dość średnio, szczególnie dzisiaj. Zredukowały one mocno możliwość cięcia stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu BOE, jednak widocznie rynki nadal obawiają się i tego posiedzenia i także oficjalnego brexitu z końcem stycznia. Sentyment dla Funta powinien więc być negatywny w najbliższym czasie.

gbpusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

USD/CAD – ciekawie w tym tygodniu było także na walucie Kanady. Posiedzenie Banku Centralnego zdecydowanie osłabiło walutę. Z komunikatu wykreślono zdania o odpowiednim poziomie stóp procentowych, a szacunki wzrostu gospodarczego zostały zrewidowane w dół. Po za tym, warto pamiętać o korelacji waluty z notowania ropy naftowej. Po silnej zwyżce, surowiec zaczął równie szybko oddawać niemal całe zyski, a dynamika spadków jest znacznie bardziej potężna niż wcześniejsze wzrosty. W obliczu globalnych ryzyk takich jak np. ostatnio chiński wirus, silne pozostają tzw. bezpieczne przystanie w tym USD. Stąd też silne wzrosty na tej parze walutowej, które zdają się mieć jeszcze potencjał do kontynuacji.

usdcadtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here