Naga MarketsBlok po 22 – 24 maja 2021: EUR/USD, GBP/USDPierwsza sesja nowego tygodnia przebiegała w spokojnym tonie. Powodem był brak sesji giełdowej w kilku krajach ze względu na święto, ale także dość ubogi kalendarz gospodarczy. Więcej pod tym względem wydarzy się w kolejnych dniach. Jutro warto zwrócić uwagę na ważne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości i nastroje wśród konsumentów. Podobny odczyt nastrojów w biznesie poznamy także z Niemiec. Kolejna tak obfita w wydarzenia sesja pojawi się w tym tygodniu jeszcze tylko w czwartek. Wtedy mamy sporo danych z USA, w tym szczególnie istotne dane z rynku pracy, na które najmocniej uwagę zwraca FED.

Na wykresie EUR/USD niewiele się dzieje i co drugą sesję kurs rośnie, a co drugą spada. Takie zachowanie w obliczu ostatnich wzrostów można interpretować raczej jako słabość strony podażowej. Tym bardziej, że bliskość czytelnego oporu powinna sprzyjać realizacji zysków z mocnych wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejny dzień konsolidacji

Popytowi na EUR/USD sprzyjają co prawda rentowności amerykańskich obligacji (ostatnio pod kontrolą), jednak już wypowiedzi członków EBC nie specjalnie pomagają. Stąd też mamy trwającą konsolidację.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Na razie słaba korekta

Więcej danych mamy ostatnio z Wielkiej Brytanii. Nie chodzi tylko o same odczyty gospodarcze, które zazwyczaj wypadają lepiej od prognoza czy też bardziej zdecydowane działania Banku Anglii (W stosunku choćby do FED), ale również kwestie polityczne polegające na starciach z Brukselą, a także medialne doniesienia o wzroście zarażeń indyjską mutacją wirusa. To wszystko jednak nie wpływa na opóźnienie odmrażania gospodarki, podobnie jak funta nie specjalnie osłabiają kwestie granicy z Irlandią Północną.

gbpusd

Zachowanie rynku pokazuje, że najbardziej znaczącym czynnikiem wpływającym na wyceny walut jest działalność, a czasem sama retoryka, banków centralnych. Tu mamy dużą rozbieżność między FED a BoE, co powinno skutkować tym, że spadki na GBP/USD należy traktować w kategoriach korekty, choć przestrzeń do spadków jest spora, choćby licząc do linii trendu.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here