Naga MarketsBlok po 22 – 24 lutego 2021: EUR/USD, USD/JPYŚrodowa sesja przyniosła uspokojenie sytuacji na rynkach akcji. Na rynku walutowym, znowu umacniał się dolar, jednak w stosunku do euro, to umocnienie nie był nazbyt silne. Wynika to z faktu, kolejnych dobrych danych z Niemiec. Pozytywnie zaskakuje także inflacja w strefie euro, a to w zasadzie pozbawia EBC presji na kolejne działania. To co negatywnie działa na wspólną walutę, jest już w cenach czyli choćby wolne tempo szczepień. Teraz może być już tylko lepiej.. Podobnie jest z funduszem odbudowy, mimo że ruszy z opóźnieniem, to jednak rynek będzie musiał wycenić napływ środków do krajowych gospodarek.

  • Szef FED uspokoił rynki, jednak nie na długo
  • Polityka FED nie zmieni się szybko, mimo wzrostu inflacji
  • Dużą słabość obserwujemy na jenie i franku

Oczywiście, siła dolara może wszystko zmienić. Czy jednak aby okres jego umocnienia powoli nie dobiega końca? Wydaje się, że są na to szanse, co jest równoznaczne z wybiciem ponad 1,2180 na EUR/USD. Wczoraj szef FED poprawił na krótko nastroje na rynkach. Co ważne, odniósł się do wszystkich problemów jakie windują kurs dolara, szczególnie do rynku długu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słaba reakcja podaży sugeruje nadchodzące wybicie 1,2180

Wzrost rentowności zinterpretował jako wiarę w zbliżające się silne ożywienie gospodarcze, a wzrost inflacji wcale nie zaskakuje banku. Kolejny raz uspokojono, że proces skupu aktywów będzie trwał przez jeszcze długi czas. Patrząc na dzisiejsze notowania, to spadki na EUR/USD są niewielkie, biorąc pod uwagę inne pary dolarowe.

eurusd

Zobacz także: Jak sytuacja przemysłu naftowego w USA wpłynie na rynek ropy? | Rozmowa z Dorotą Sierakowską

Ponowny atak na ważny opór

Niewielki spadek na EUR/USD może być wskazówką co do przyszłych wzrostów na tej parze, jeżeli spojrzymy na to co dzieje się z frankiem czy jenem. Na USD/JPY mamy bardzo dynamiczny powrót do wzrostów. Sytuacja franka i jena pokazuje, że rynek odwraca się od bezpiecznych przystani. Nic dziwnego, gdyż wszyscy mówią o nadchodzącym odbiciu gospodarczym.

usdjpy

Ignoruje się przy tym czynniki ryzyka takie jak napięte relacje USA – Chiny czy nowy pomysł w Hong Kongu, zaczerpnięty od nowej administracji w Stanach Zjednoczonych, czyli podatek giełdowy. Kurs USD/JPY wrócił dzisiaj pod kluczowy opór 106,20. Wynika to jednak bardziej ze słabości japońskiej waluty. Jeżeli miałoby dojść do wybicia, to kolejnym celem staną się okolice 107,00.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti notowania | pkn orlen cena akcji | funt online | biomed notowania | bitcoin kurs dzisiaj |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here