Naga MarketsBlok po 22 – 24 lipca 2020: EUR/USD, Ropa WTINastroje na głównej parze walutowej EUR/USD nadal były całkiem optymistyczne, choć siła popytu nieco osłabła przed weekendem. Wydaje się, że to co widać na wykresie miesięcznym czyli bliskość 12 letniej linii trendu, może przyczynić się do wywołania jakiejś formy korekty, ostatnich niesamowicie silnych wzrostów. Impulsem do tego mogą być np. polityczne przepychanki w Parlamencie Europejskim, który wprowadzi zapewne nieco zamieszania w sprawie funduszu odbudowy, który mocno wsparł euro.

  • Kurs EUR/USD blisko 12-letniej linii trendu
  • Napięcia na linii USA-Chiny ignorowane na rynkach
  • Dobry nastrój podtrzymują oczekiwania na amerykański pakiet fiskalny

Innym z powodów mogą być też kolejne napięcia między USA a Chinami związane z zamykaniem konsulatów. Specjalnie rynek jednak na to nie reaguje, nie jest to nic nowego i chyba traktowane jako element gry wyborczej prezydenta Trumpa. Wydaje się więc, że spodziewana korekta nie musi wcale być głęboka.

EUR/USD nadal mocny

Już za kilka dni rynki mogą otrzymać kolejny impuls w postaci amerykańskiego pakietu fiskalnego, w którym była mowa nawet o bezpośrednim wsparciu konsumentów. To powinno przywrócić dobry sentyment nie tylko na rynkach akcji, które podlegają właśnie kilkudniowej korekcie, ale także na EUR/USD, gdyż lepszy sentyment powinien osłabić bezpieczne przystanie, w tym właśnie amerykańską walutę.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Ropa z szansami na korektę

Nadal niewiele dzieje się na notowaniach ropy naftowej. Wykres dzienny ropy WTI wskazuje na możliwą korektę pod czytelnym oporem, niewiele także brakuje do przełamania linii trendu. Wydaje się, że tego rynku nie wspierają już lepsze odczyty gospodarcze np. dzisiejsze PMI z Europy, w tym niezły odczyt dla niemieckiego i brytyjskiego przemysłu. Bardziej na rynek ropy oddziaływają chyba nadzieje i obawy co do rozwoju pandemii. Na razie te wpływy zdają się równoważyć i cena ropy w okolicach 40 USD za baryłkę jest pewnym kompromisem.

ropa wti

Wspomniany program fiskalny w USA, może ropie pomóc, pośrednio ożywiając gospodarkę, zyska na tym także transport. Są to jednak mało znaczące, symboliczne czynniki wpływające na cenę ropy. Wydaje się, że nadal największym hamulcem jest stan pandemii, głównie w USA, gdzie liczba zachorowań cały czas wzrasta. Możliwe więc, że ewentualne wybicie linii trendu będzie oznaczało korektę o podobnych zasięgach jak poprzednie w panującym trendzie, a więc kilka dni spadków.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here