Naga MarketsBlok po 22 – 24 czerwca 2021: EUR/USD, Srebro Notowania EUR/USD kolejną sesję odreagowywały załamanie jakie pojawiło się po posiedzeniu FED w ubiegłym tygodniu. Zwyżka podczas kolejnej sesji nie była duża i słaba dynamika odbicia powinna niepokoić im bliżej kurs będzie miał do poprzedniego dołka czy szerszej strefy oporu 1,1980 – 1,2000. Słabość euro może wynikać z obaw o nową mutację wirusa, która obecnie największe żniwo zbiera w Portugalii. To może zagrozić sezonowi wakacyjnemu i stać się kolejnym argumentem dla EBC aby nadal stymulować gospodarkę. Zresztą, liczne wypowiedzi z EBC raczej nie wpierają siły europejskiej waluty.

Zupełnie inaczej jest po stronie dolara, gdzie członkowie FED wczoraj dali do zrozumienia, że na jesieni może zacząć się dyskusja o ograniczaniu programu skupu aktywów. Obecnie jednak rynki mogą wyczekiwać na ważne dane z amerykańskiej gospodarki za czerwiec, które poznamy na początku lipca.Odbicie zaczyna słabnąć

Jeżeli będą naprawdę dobre, to presja na działania ze strony FED jeszcze się nasili, tym samym umacniając dolara. Co ciekawe, w takim scenariuszu technika mogłaby współgrać z fundamentami, co mogłoby przełożyć się na powrót do spadków po zakończeniu obecnej, słabej korekty.

eurusd

Zobacz także: Cena złota runęła! To największa tygodniowa przecena od marca 2020 roku!

Przystanek przed dalszym spadkiem?

Wspomniane kluczowe dane, głównie o inflacji i z rynku pracy, które poznamy na początku przyszłego miesiąca, będą miały także kolosalne znaczenie dla rynku złota i srebra. Złoto oczywiście silniej reaguje na wszystko co związane z inflacją i stopami procentowymi, jednak silna korelacja wystarcza, aby spadki na złocie dotykały także srebra.

silver

Patrząc na wykres XAG/USD wydaje się, że po krótkiej korekcie, cena może wrócić do spadków. Można to wnioskować z bardzo słabego odbicia, a wręcz zaledwie konsolidacji w ostatnich dniach. Celem może być linia trendu w rejonie 25,00. To tam można byłoby szukać pierwszej próby odbicia, skoro obecnie nie specjalnie się na to zanosi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here