Naga MarketsBlok po 22 – 24 czerwca 2020: EUR/USD, NZD/USD Podczas środowej sesji na rynkach walutowych, dość szybko wyparował lepszy nastrój po zaskakująco dobrych danych o indeksach PMI. Dzisiaj kolejnym dobrym odczytem zaskoczyły Niemcy, gdzie wskaźnik nastrojów Ifo sięgnął poziomu 86,2 pkt, co jest wartością wyższą od pozytywnych prognoz. Kluczowy w kontekście danych gospodarczych może być czwartek, kiedy poznamy ważne dane z USA: zamówienia środków trwałych, PKB oraz dane o bezrobociu, które mogą ponownie pozytywnie zaskoczyć. Jedynym powodem gorszych nastrojów, które hamują silniejszy wzrost na EUR/USD są obawy o powrót pandemii i konieczność przymknięcia gospodarki. Najnowsze dane mówią o wzrostach zachorowań m.in. w Tokio.

  • Obawy o powrót pandemii psują nastroje na rynkach
  • Euro nadal z nadziejami na fundusz odbudowy
  • RBNZ osłabił dolara nowozelandzkiego

Słabe dane płyną także z Texasu, gdzie stwierdzono, że jeżeli zarażanie będą postępowały w takim tempie to niebawem szpitale znowu się zapełnią. Jednocześnie osoby odpowiedzialne za kwestie zdrowotne kategorycznie zaprzeczają możliwości ponownego lockdownu. Patrząc jednak na sukcesy Chińczyków, wydaje się, że lokalne ograniczenia mogą zostać przywracane.

Słabsza sesja na EUR/USD

Ich skala i skala dalszych zachorowań zadecyduje o nastrojach na rynkach. Jeżeli będzie źle, dolar będzie się umacniać. Na razie odbicie na EUR/USD podtrzymywane jest szansami na europejski fundusz odbudowy, a szczyt w tej sprawie zaplanowany jest na 17-18 lipca.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

RBNZ osłabił swoją walutę

Jednym z głównych wydarzeń dzisiejszego poranka było posiedzenie Banku Centralnego Nowej Zelandii. RBNZ postanowił nie zmieniać stóp procentowych ani wielkości tzw. programu skupu aktywów. Jednocześnie wyrażono gotowość do jego zwiększenia co zaszkodziło notowaniom dolara nowozelandzkiego. W komunikacie podkreślono sukces kraju w walce z pandemią, jednak do obudowy gospodarki mogą okazać się konieczne kolejne kroki, a więc dalsza stymulacja gospodarki. RBNZ zapowiedział, że na kolejnym posiedzeniu 12 sierpnia, opublikuje nowe prognozy i możliwe, że wtedy podane zostaną kolejne kroki działań.

nzdusd

Informacje te zbiegają się ze słabszymi nastrojami spowodowanymi wzrostem zachorowań na świecie. Jeżeli więc sytuacja nie zacznie się poprawiać, rynki zaczną grać pod scenariusz kolejnych działań ze strony RBNZ, a to powinno osłabiać walutę tak samo jak globalny sentyment. Ciekawa sytuacja jest na wykresie tygodniowym NZD/USD, gdzie od połowy 2017 roku mamy czytelną strukturę coraz niższych kolejnych szczytów. W tym kontekście obecne rejony wyglądają ciekawie dla strony podażowej, a na ten tydzień może szykować się świeca z długim górnym cieniem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here