Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – notowania głównej pary walutowej spadają trzecia sesję z rzędu, po tym jak kurs wykonał niemal identyczny zasięg ruchu wzrostowego jak w maju oraz czerwcu. Wydaje się, że powodem spadków, po za techniką i tymczasowym stanem wykupienia rynku, jest to, że poprawa relacji w wojnie handlowej USA-Chiny została już wyceniona. Wczoraj amerykański sekretarz ds. handlu stwierdził, że szanse na osiągnięcie trwałego porozumienia wynoszą nieco ponad 50%. Co ciekawe, nadal nie jest znana data wznowienia negocjacji co może zacząć rynkom przeszkadzać. Z kolei pojawiają się wstępne zapowiedzi podjęcia rozmów na linii USD-UE w kwestii nałożonych ceł. Wydaje się, że kluczową kwestią jest jednak jutrzejsze posiedzenie EBC i do tego czasu kurs może powoli opadać.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

GBP/USD – wydarzeniem wczorajszej sesji, a może i dłuższego okresu czasu dla Funta, było wczorajsze wieczorne głosowanie w brytyjskim parlamencie nad umową brexitową. Umowa została zaakceptowana co można uznać za spory sukces premiera Johnsona, aczkolwiek odmówiono mu skrócenie całych prac nad brexitem do zaledwie 3 dni. Oznacza to, że brexit zostanie prawdopodobnie odłożony w czasie o kolejne 3 miesiące. Pojawia się także wątek przyspieszenia wyborów. Funt reagował przeceną, co nie powinno zaskakiwać, gdyż wcześniejsza skala wzrostów była nazbyt entuzjastyczna. Na wykresie mamy odbicie przy górnej krawędzi kanału spadkowego, a najbliższe wsparcie mamy w rejonie 1,2750.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here