Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd to trochę przegląd moich pozycji, zajętych w ostatnich dniach. Zaczynamy jednak od AUD/USD, na którym można dostrzec całą serię świec z długimi cieniami u góry. Miejsca do spadków jest dość mało, bo mamy przecież niedaleko ważne wsparcie, ale nie zmienia to faktu, że spadki wiszą w powietrzu.

1
NZD/USD – omawiana wczoraj pozycja, jeszcze przed północą ostro ruszyła na południe, a spadki były kontynuowane w ciągu całego dzisiejszego dnia. Pozycja była zajęta w 50% pin bara, który przetestował poziom 0,80, a dodatkowo naruszył linię trendu. Słabe dane o inflacji z Nowej Zelandii spowodowały gwałtowne osłabienie się tej waluty. Zysk to ok. 180 pipsów, z czego zabezpieczę ok. 100 – przestawiając SL nad dzisiejszą świece, gdzieś w obszar 0,79. Gracze, którzy chcą się przyłączyć do spadków, powinni pamiętać, że aktualna cena znajduje się na taki lokalnym wsparciu, aczkolwiek myślę, że szanse na ponowne zejście do strefy wsparcia są dość duże.
2
AUD/NZD – to druga pozycja zajęta po serii pin barów w strefie wsparcia. Informuję o tym od początku tygodnia, a wczoraj zająłem pozycję pod świecę, która także o północy wyglądała już zupełnie inaczej. Zysk to ok. 160 pipsów i tutaj także zostawię sobie koło 100. Prawdopodobnie ustawię także zlecenie TP na poziome oporu, do którego zmierzamy, gdyż AUD mimo wszystko pozostaje dość słaby, a w razie czego okazja do ponownego zajęcia pozycji długiej może pojawić się po przebiciu strefy oporu.
3
Na koniec AUD/CAD, którego wejścia nie pokazywałem, a dokonałem go ręcznie po Bloku wtorkowym, gdzie pokazałem analizę tej pary. Jest to pozycja zajęta po tym jak zobaczyłem już drugą formację objęcia bessy pod strefą oporu. Na niższych interwałach widoczne były znaczące reakcje podaży na ten poziom. Tutaj idzie znacznie gorzej niż na pozostałych pozycjach, cena oscyluje wokół momentu wejścia. Choć kurs ugrzązł w lokalnej strefie wsparcia (czerwona linia) to jednak dwie ostatnie świece pokazują, że próby odbicia w górę były natychmiast wykorzystywane do sprzedaży, stąd dwa pin bary, które dają nadzieję na dalsze spadki. Będąc jednak ostrożnym, zmniejszyłem nieco SL do poziomu 0,99 czyli trochę ponad dzisiejsze maksimum.
4

W poniedziałek 27.10 będę miał przyjemność poprowadzić darmowy webinar poświęcony technikom price action. Szczegóły w TYM ARTYKULE. Serdecznie zapraszam.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here