Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Ciekawe sytuacje techniczne pojawiają się na następujących parach walutowych:

GBP/USD – w ostatnim czasie zainteresowałem się tzw. wielowymiarową analizą techniczną (WAT). Jest to trochę skomplikowane zagadnienie, a osoby chcące je zgłębić odsyłam do materiałów pana Jacka Maliszewskiego, które można znaleźć w internecie. Metoda ta pokazuje ciekawy sposób na sprawdzania poprawności wsparć i oporów. Wybrałem najbardziej jaskrawy przykład, aby sprawdzić go w czasie rzeczywistym. Wcześniej wyznaczony opór na 1,50 wg. WAT nie jest poprawnym oporem. Prawidłowa strefa to okolice 1,5170. Sądząc po kształtach świec, teoria ta ma szansę się potwierdzić, czy tak będzie zobaczymy, oczywiście poinformuję za jakiś czas o wynikach tego małego badania.

1
NZD/USD – kurs dotarł do strefy oporu, ale nie pojawia się na razie żaden sygnał. Cały czas trwa trend spadkowy dlatego należy szukać okazji do gry na spadki. Wydaje mi się że, że w tym miejscu może dojść do lekkiego cofnięcia, aczkolwiek niewiele wyżej także mamy silną strefę oporu okolic 0,7865.
2
AUD/NZD – na koniec najciekawsza sytuacja dzisiejszego dnia. Jeżeli do zamknięcia utrzyma się kształt pin bara to może być on traktowany jako sygnał kupna, choć z dość niewielką przestrzenią do zysków, która kończyłaby się na styku linii bessy oraz lokalnego oporu przy 1,0430. Oczywiście jest to zagranie przeciwko głównemu trendowi dlatego ostrożność zalecana.
3

Herosi Rynku Kapitałowego – zagłosuj na Marcina Wenusa w konkursie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here