Naga MarketsBlok po 22 – 23 marca 2021: EUR/USD, GBP/USDWtorkowa sesja przyniosła powrót do silniejszego dolara. Dzieje się tak mimo, że sytuacja na głównych rynkach akcyjnych pozostaje optymistyczna, nie spada także kurs złota. Widać wyraźnie, że giełdy żyją kolejnymi pakietami wsparcia, jak choćby pakietem infrastrukturalnym o wartości 3 bln USD. Z kolei na walutach, siła dolara wynika wprost z problemów na rynku długu. Wczoraj szef FED kolejny raz podtrzymał swoje nastawienie, mówić że wzrost rentowności obligacji to typowy objaw zbliżającego się odbicia gospodarczego.

  • Kolejna sesja łagodnej korekty na rynku długu
  • Nie przekłada się to na osłabienie dolara
  • Funt zalicza mocny spadek notowań we wtorek

W najbliższych dniach mamy kilka aukcji, które mogą jeszcze bardziej popsuć nastroje na rynku długu. Dolar korzysta także z niepokojów politycznych, po tym jak za łamanie praw człowieka, kilka krajów w tym USA i Unia Europejska, nałożyły sankcje na Chiny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powrót do spadków

Co ciekawe, Chiny odpowiedziały na razie tylko UE, co dodatkowo wzmacnia słabość euro, podobnie jak duże problemy ze szczepieniami, lockdowny czy wolne tempo wdrażania funduszu odbudowy. Na wykresie EUR/USD mamy zwrot na południe po poniedziałkowym odreagowaniu. Jeżeli nic się nie zmieni, niebawem dojdzie do testu dolnej krawędzi kanału spadkowego.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro do dolara wzrośnie pomimo zaostrzenia pandemii według ING FX

Blisko linii trendu

Podobne nastroje panują na GBP/USD, gdzie także po za silnym dolarem, do głosu dochodzi pewne przegrzanie na mocnym do niedawna funcie. Po za tym, że kwestia szybszego tempa szczepień w wielkiej Brytanii może już być zdyskontowana, obecnie dochodzą nowe problemy jak choćby napięcia na linii Londyn – Bruksela. UE zagroziła zakazem wywozu szczepionek AstraZeneca wyprodukowanych w zakładach na terenie UE. Może to spowolnić dobre dotąd tempo szczepień na Wyspach i odebrać funtowi jeden z ważniejszych argumentów.

gbpusd

Po za tym, mamy dość mieszane dane z Wielkiej Brytanii, szczególnie jeżeli chodzi o rynek pracy. W lutym zgłoszono aż 86,6 tys wniosków o zasiłek, co jest najsłabszym wynikiem ostatnich miesięcy. W tygodniu poznamy też serię odczytów PMI, które pokażą jakie nastroje panują na wyspach. Na razie kurs GBP/USD spada i jest coraz bliżej linii trendu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro online | euro usd | cdprojekt akcje | pkn orlen notowania | gpw pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here