Naga Markets

Blok po 22 – 23 listopada 2022: Złoto, NZD/USDŚrodowa sesja rozpoczęła się od słabości amerykańskiej waluty. Bardziej było to widać na rynku walut niż na wykresie złota. Kurs XAU/USD wyhamował jednak spadki z ostatnich dni i pojawiła się próba odbicia. Takie zachowanie rynku wskazywało na to, że inwestorzy liczą na mniej jastrzębio brzmiące zapiski z ostatniego posiedzenia FED, które mieliśmy poznać o 20 naszego czasu. Jak się okazało, zapiski nie przyniosły większych zaskoczeń i deprecjacja dolara utrzymała się do końca sesji. Na złocie kurs oscyluje w rejonie lokalnego wsparcia opartego o wcześniejsze wierzchołki przy 1730 USD za uncję, co jest dobrym miejsce do wznowienia wzrostów.

Co do samego FED, mało kto już wierzy w kolejną podwyżkę o 75 punktów bazowych, mało kto też wierzy w zrobienie pauzy w podwyżkach lub przerwanie cyklu. Dobre nastroje to efekt tego, że rynki uznały, że właśnie osiągnęliśmy szczyt i większych podwyżek już nie będzie.

gold

Stąd też dzisiejsze zapiski niewiele nowego wniosły. Rynki po prostu chcą żyć optymizmem lub też są tak wyprzedane, że niewiele potrzeba do mocnych odbić na parach dolarowych, złocie czy giełdach. Warto jednak pamiętać, że ten tydzień jest krótszy z uwagi na Święto Dziękczynienia. Może więc pojawić się chęć realizacji zysków, co przełoży się na umocnienie dolara.

Zobacz także: Bitcoin (BTC) wciąż może spaść do zera, ostrzega Peter Brandt

Blisko linii bessy 

Nad ranem poznaliśmy decyzje banku centralnego Nowej Zelandii. RBNZ spełnił oczekiwania inwestorów i dokonał podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych. Komunikat wybrzmiał mocno jastrzębio, gdyż przyznano, że rozważana była podwyżka o cały procent.

nzdusd

Powodem jest walka z inflacją, w związku z czym podniesiono prognozy stóp procentowych na koniec przyszłego roku do 5,5%. Na wykresie NZD/USD po okresowej konsolidacji nad wsparciem 0,6080 kurs ruszył na północ. Najbliższym oporem może być linia łączące ostatnie dwa wierzchołki w rejonie 0,63.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGołębie FOMC minutes osłabia kurs dolara i umacnia S&P 500
Następny artykułIle kosztuje euro 24.11.2022? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w czwartek
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here