Naga MarketsBlok po 22 – 23 lipca 2021: EUR/USD, Ropa WTI Ostatnia sesja na rynku przebiegała w nieco bardziej wakacyjnym tempie. Po burzliwym tygodniu, a szczególnie jego końcówce wywołanej wczorajszym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego, notowania wielu par zdecydowanie się uspokoiły. Dolar pozostaje jednak silny, choć skala umocnienia zdaje się słabnąć. Możliwe, że pojawi się szansa na korektę, zanim rynki zaczną pozycjonować się pod najbliższe posiedzenie FED. Wczorajsze komunikaty EBC nie umocniły euro, co było bazowym scenariuszem, biorąc pod uwagę liczne, wcześniejsze wypowiedzi członków banku. EBC idzie śladem FED, który zazwyczaj w przypadku kryzysów dość długo utrzymuje stymulację monetarną, aż sytuacja gospodarcze nie stanie się pewniejsza.

EBC śladem FED poczeka aż inflacja przekroczy 2%, a nawet będzie ją ignorował dopóki gospodarka nie wejdzie na właściwe tory. Trudno więc liczyć na mocniejsze euro i szansa na odbicie może płynąć jedynie z okresów słabszego dolara. Cześć analityków jest zdania, że gdy inne kraje zaczną zacieśniać swoją politykę monetarną, efekt tego co zapowiedział FED zmaleje i pojawi się szansa na osłabienie dolara.Ostatnia linia obrony przed rocznymi minimami

Na razie na EUR/USD niewiele się dzieje i cały czas cena oscyluje przy dolnej krawędzi szerokiej formacji klina. Wciąż też mamy spore ryzyko wybicia w kierunku tegorocznych minimów.

eurusd

Zobacz także: Bitcoin wisi na włosku! ETH lepsze od BTC – uważa Jim Cramer

Dynamiczne odbicie

Dużo ciekawiej jest na notowaniach ropy naftowej, która w bardzo dynamicznym stylu odrabia ostatnie straty. Wydaje się, że po za kryzysem w ramach kartelu OPEC, spadki były wywołane ze strachu przed mutacją delta, gdyż sytuacja pandemiczna generalnie zaczyna się pogarszać. Swoje zrobiły też słabsze odczyty o zapasach paliw w USA. Jak widać na wykresie, ropa nie specjalnie przejmuje się jednak silniejszym dolarem. Mimo, że ruch spadkowy był bardzo gwałtowny, to jednak zakończył się przy pierwszym technicznym wsparciu jaki są poprzednie szczyty.

ropa

Warto też zauważyć, że korekta nie była głębsza niż spadki z marca. Siła odbicia imponuje i może pokazywać, że sytuacja ropy naftowej będzie podobna do notowań głównych indeksów akcyjnych, gdzie kursy szybko po cofnięciach wracają do wzrostów. Logika za tym stojąca może być dość prosta, nadchodzącego ożywienia gospodarczego nie da się zatrzymać, a to wspiera zarówno gospodarkę jak i rynek ropy.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here