Naga MarketsBlok po 22 – 23 lipca 2020: GBP/USD, Ropa WTI Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację nastrojów z poprzednich dni. Nadal na rynkach panuje względny optymizm, a dolar nie jest zbyt silny, co pozwala notować wzrosty nawet na takiej parze jak GBP/USD, gdzie funt obarczony jest sporym ryzykiem bezumownego brexitu. Wczoraj prasa na Wyspach nisko oceniła szanse na umowy handlowe, zarówno z USA jak i UE. Dzisiaj inna gazeta podała, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji o przerwaniu negocjacji ze stroną unijną. Oczywiście trzeba pamiętać, że negocjacje od samego początku mają swoje problemy i nie są to nowe informacje dla rynków.

  • Nadal dobry sentyment na rynkach i słaby dolar
  • Prasa na Wyspach wspomina o możłiwości zerwania negocjacji nad umową handlową z UE
  • Funt nie reaguje na te doniesienia

Z kolei słabość dolara może nieco zaskakiwać, gdyż rynki zdają się całkowicie pomijać wątek wojny handlowej USA – Chiny. Ostatnio doszły problemy z konsulatami oskarżanymi o szpiegostwo. Jednak nie mamy żadnej reakcji na taką wymianę ciosów.

GBP/USD w kierunku 1,28

Kluczowe pozostaje to, że umowa handlowa jest realizowana, a polityczne przepychanki być może są nawet inspirowane, gdyż możliwe, że twarde stanowisko wobec Chin jest częścią wyborczej strategii prezydenta Trumpa. Wydaje się, że popyt na GBP/USD może napotkać jednak problemy przy 1,28, gdzie mamy czytelną strefę oporu.

gbpusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Ropa nadal ze słabą dynamiką

Wspomniane napięte relacje amerykańsko chińskie, nie oddziaływają na rynki także z uwagi na historię. Podobnych, słownych napięć było już wiele, a postanowienia umowy są kontynuowane. Rynki są więc przyzwyczajone, że rządy obu krajów postąpią racjonalnie, gdyż nikt w obliczu pandemii nie chce dodatkowych konfliktów. Względny optymizm udziela się także rynkowi ropy naftowej, choć tu bardziej chyba za sprawą szans na szczepionkę, która powinna rozwiązać problemy z transportem i pozwolić na odbudowę popytu na paliwa.

ropa

Ostatnio pozytywnie o badaniach wypowiadali się zarówno Amerykanie jak i Chińczycy. Wczoraj poznaliśmy dane o zapasach ropy w USA, które mocno wzrosły. Wskazuje to nadal na dość niski popyt na paliwa i kolejne dane mogą uwzględniać przywracanie w niektórych stanach obostrzeń sanitarnych. Ceny ropy naftowej nadal rosną, jednak dynamika trendu wskazuje, że nagłe pogorszenie nastrojów może wywołać mocniejszą korektę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here