Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

NZD/USD – pierwsza sesja nowego tygodnia odbyła się przy dość niskiej zmienności z uwagi oczywiście na zaczynające się święta. W kalendarzu mieliśmy jednak ciekawe dane z USA. Zarówno te dotyczące zamówień na środki trwale jak i sprzedaż nowych nieruchomości, wypadły poniżej oczekiwań. To pozwoliło kontynuować dotychczasowych ruch na dolarze nowozelandzkim, który dzisiaj sięgnął po nowe maksima. Możliwe, że podtrzymanie umocnienia walut Antypodów to m.in. efekt weekendowej wypowiedzi amerykańskiego prezydenta, który stwierdził, że już wkrótce dojdzie do podpisania umowy z Chinami. Dzisiaj Chiny zapowiedziały obniżkę części ceł od początku nowego roku. Na wykresie trwa próba wybicia szczytu z 13 grudnia.

nzdusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

GBP/USD – w miniony piątek w brytyjskim parlamencie przegłosowano ustawę brexitową. Zakłada ona opuszczeni wspólnoty europejskiej zgodnie z dotychczasowym harmonogramem czyli z końcem stycznia. Dzisiejsza sesja była kolejną osłabiającą Funta i kurs spadł poniżej bariery 1,30. Wydaje się, że nieuchronność brexitu jest już wyceniona, a teraz rynki wyceniają ewentualne skutki dla gospodarki. Tu na pierwszy plan może się rzucać krótki okres przejściowy. Po za tym, rynki już teraz obawiają się obniżki stóp procentowych, a z czasem może dojść kwestia szkockiego referendum niepodległościowego. Wydaje się więc, że kwestii mogących zaszkodzić Funtowi jest sporo. Na wykresie najbliższe wsparcie mamy nieco powyżej 1,28.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here