Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – jednym z kluczowych wydarzeń bieżącego tygodnia będzie jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Nie oczekuje się modyfikacji parametrów polityki monetarnej, rynki bardziej będą jednak wsłuchiwały się w treść komunikatu. Wydaje się, że ze względu na wcześniej pojawiające się wypowiedzi o stabilizacji gospodarczej oraz np. wczorajszym świetnym wyniku indeksu ZEW w Niemczech, takie tezy mogą zostać ponownie powtórzone. Jeżeli pojawiłoby się cokolwiek o ożywieniu gospodarczym, to już byłby to mocny argument dla kupujących. Na wykresie cena jest tuż przy linii trendu trwającej od października i jej test zbiega się z wystąpieniem EBC. Jeżeli więc ma dojść do odbicia w górę to albo jutro albo wcale.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – w podobnej sytuacji technicznej jest ta para walutowa, także mamy test linii trendu oraz podobny zasięg korekty, który dzisiaj został poważnie naruszony. Tu jednak fundamenty na chwilę obecną są nieco inne. Mowa o pożarach oraz wirusie z Chin, który zbiera coraz szersze żniwo. Są to jednak dane niewielkiego kalibru, zbyt słabe aby trwale wpłynąć na notowania. To co ważniejsze, raczej wspiera popyt czyli podpisana częściowa umowa na linii USA-Chiny oraz brak perspektyw na szybkie rozpoczęcie negocjacji kolejnej fazy. To jest pozytywne, gdyż wprowadza spokój na rynkach co może sprzyjać walutom Antypodów. Posiedzenie RBA mamy 4 lutego i do tego czasu sukcesem byłoby utrzymanie ceny na obecnych poziomach.

audusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here