Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

Zamieszanie polityczne w Stanach Zjednoczonych i kontynuacja wojny handlowej powoduje, że dolar amerykański osłabia się kolejną sesję z rzędu. Pojawiły się nawet głosy, że Dondal Trump oskarżając najpierw Chiny i UE o manipulacje własnymi walutami w celu ich osłabienia, sam zlecił swojej administracji podjęcie tych samych kroków. Niezależnie od tego jakie jest tło, na wykresach widać osunięcia dolara w stosunku do większości głównych walut.

USD/CAD po re-teście oporu 1,3175 oraz górnej bandy kanału spadkowego traci już ponad 180 punktów zbliżając się wyraźnie do wsparcia 1,2963 wzmacnianego przez 38,2% zniesienia Fibonacciego. Co więcej, notowania pokonały okrągły obszar 1,3000, co dla inwestorów może być sygnałem do pogłębiającej się presji podażowej. Dopóki jednak popularny loonie nie wybije wsparcia i dolnej bandy kanału, trudno będzie mówić o prawdziwej niedźwiedziej szarży:

USD/CAD D1

Silną presję spadkową prezentuje również USD/CHF. Od momentu re-testu tegorocznych maksimów wyznaczanych w maju tuż powyżej strefy parytetu i rozrysowaniu dwóch podażowych pin barów, notowania tracą ponad 250 punktów. Dynamiczne wybicie istotnego wsparcia i linii trendu w okolicach 0,9870 doprowadziło do dalszej deprecjacji, która w środę testuje 0,9800, czyli poziomy obserwowane ostatni raz w czerwcu.

USD/CHF D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here