Naga MarketsBlok po 22 – 22 października 2020: EUR/USD, GBP/USD Czwartkowa sesja przyniosła wyhamowanie umiarkowanego optymizmu ale przede wszystkim nadmiernych wzrostów na EUR/USD w ostatnich dniach. Wydaje się, że należy ten fakt wiązać z dzisiejszą debatą prezydencką, która może przynieść kolejną porcję niepewności, a to umocni dolara. Wydaje się, że już same sondaże, które znowu się wyrównały mogą sprawiać, że wraca wcześniejsze ryzyko zaskarżenia wyniku wyborów przez urzędującego prezydenta.

  • FBI ma dowody na próby ingerencji w wybory Rosji i Iranu
  • To potencjalny powód nie uznania wyniku wyborów
  • Mocniejszy dolar podczas czwartkowej sesji

Wczoraj także FBI dodało oliwy do ognia, wskazując na próbę ingerowania w wybory przez Rosję i Iran. Rośnie więc ryzyko, że może pojawić się problem po wyborach, a to powoduje zwrot w stronę bezpiecznych przystani jak dolar. Niewiele też dzieje się w sprawie pakietu fiskalnego i chyba ostatnie zapowiedzi trzeba odbierać jako wyborczą grę.

Trump odrabia sondażowe straty – dolar się umacnia

Nieco pozytywów napłynęło za to z Nowego Jorku, gdzie gubernator zapowiedział zmniejszenie restrykcji. Nie dotyczy to całego stanu ale konkretnych miejsc, gdzie pandemia została zahamowana. Do pracy wróci większość firm, restauracji, a także szkoły.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Nowy termin końca negocjacji umocnił funta

Bardzo dynamicznego umocnienia doznał wczoraj funt. Brytyjska waluta rosła na fali doniesień o zintensyfikowaniu negocjacji nad umowa handlową z UE. Wznowienie rozmów następuje niemal natychmiastowo i już dziś negocjatorzy przyjechali do Londynu. Nowym, kolejnym terminem końca negocjacji jest teraz 16 listopada. Wydaje się, że reakcja rynku jest nieco nazbyt euforyczna, gdyż wiadomo było, że story będą nadal negocjować.

gbpusd

Być może wcześniejsze wypowiedzi strony unijnej, że porozumienie jest już na wyciągnięcie ręki wywołuje taką reakcję popytu. Dzisiaj mieliśmy naturalną korektę. Poziom 1,30 została przełamany i jeżeli dolar nie wróci do wcześniejszej siły, wydaje się, że po korekcie zwyżka na GBP/USD może mieć swoją kontynuację, gdyż rynek gra już pod zawarcie porozumienia przed końcem roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here