Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – dzisiaj mieliśmy drugą słabszą sesję z rzędu na notowaniach głównej pary walutowej. Wątek poprawy relacji na linii wojny handlowej USA-Chiny, który osłabił dolara, zdaje się być już wyceniony. Obecnie wiodącymi tematami mogą się stać kwestie amerykańskich ceł na europejskie towary oraz zbliżające się czwartkowe posiedzenie EBC, które będzie ostatnim pod rządami obecnego szefa. Najbliższe dni mogę więc przynieść kontynuację korekty spadkowej np. do poziomu wsparcia w rejonie poprzedniego szczytu.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

GBP/USD – także niezwykłe umocnienie Funta zaczyna spowalniać, choć nadal dominują chyba optymistyczne nastroje co do rozwiązania kwestii brexitu, gdyż Funt mocno się nie cofa. Technicznie, mogłoby dojść do większej korekty, ale do tego potrzebny jest mocniejszy pretekst np. przegrane głosowanie nad umową brexitową. Dotychczasowe uniki opozycji i próby przeciągania wszystkiego w czasie, zdają się już nie robić wrażenie na rynkach, które zdążyły się do tego przyzwyczaić. Brytyjska prasa donosi, że kluczowe głosowanie ma odbyć się w czwartek, a czasu do końca października pozostaje coraz mniej. Warto pamiętać także, że w spekulacji często bywa odwrotnie tzn. ostatnie wzrosty były grą pod wyjście z umową, ale gdy to już faktycznie nastąpi, równie dobrze mogą zacząć się spadki np. gra związana z obawami jak gospodarka brytyjska poradzi sobie po za Unią. Warto śledzić dzisiejsze głosowanie około godziny 20:00 naszego czasu.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here