Naga MarketsBlok po 22 – 22 maja 2020: EUR/USD, Ropa WTINotowania pary EUR/USD traciły w piątek i była to druga spadkowa sesja z rzędu podkreślająca kolejne odbicie od bandy w ramach trendu bocznego. Powodem umocnienia dolara jako bezpiecznej przystani były kolejne tarcia na linii USA – Chiny. Nowym problemem jest Hong Kong, gdzie Chiny, według medialnych doniesień, będą chciały wprowadzić nowe prawo i to z pominięciem lokalnego parlamentu.

  • Wraca temat Hong Kongu – to psuje nastroje na rynkach
  • Czynnikiem ryzyka także obrady Komunistycznej Partii Chin
  • EUR/USD znowu odbija od okolic 1,10

Prezydent Trump niezwłocznie zapowiedział działania jeżeli okaże się to prawdą. W dodatku właśnie zaczyna się zjazd delegatów Partii Komunistycznej, gdzie wzrasta ryzyko pojawienia się ostrzejszej retoryki.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD nadal w układzie bocznym

W kolejnym tygodniu ważne będą także szczegóły europejskiego programu pomocowego, jeżeli pojawiłoby się w tej sprawie dość szerokie porozumienie państw członkowskich, euro mogłoby wrócić z powrotem pod opór poniżej 1,10.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Korekta na ropie WTI

Można przypuszczać, że wszystkie działania między USA a Chinami, mają także użytek wewnętrzny. W USA trwa kampania wyborcza, a w Chinach zaczynają się obrady partii. Nie jest przypadkiem poruszenie kwestii Hong Kongu właśnie teraz i można to traktować jako odwet za działania USA. Wydaje się jednak, że rynki z dystansem traktują takie doniesienia. Kluczowe jest utrzymanie porozumienia handlowego, a w tej sprawie Chiny potwierdziły, że będą je wypełniać. Na rynku ropy naftowej potrzebny był pretekst do realizacji zysków, gdyż cena rosła od dłuższego czasu.

ropa wti

Chiny go dostarczyły, podobnie jak zapowiedź o zaprzestaniu publikowaniu celów dla gospodarki na cały rok. Jest to jednak zrozumiałe ze względu na pandemię. Ropa mocniej potaniała, jednak pojawiła się także rekcja popytowa. Pewne nadzieje mogą być wiązane ze wspomnianymi obradami partii, gdzie mogą paść optymistyczne słowa o sukcesach w wychodzeniu z pandemii lub zapowiedzi wsparcia dla gospodarki, a to może zostać dobrze odebrane właśnie na ropie. Generalnie jednak korekta jest zasłużona i okolice 30 USD za baryłkę pełnią rolę najbliższego wsparcia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here