Naga MarketsBlok po 22 – 22 lutego 2021: EUR/USD, Ropa WTIPierwsza sesja nowego tygodnia nie przyniosła wyraźnego umocnienia dolar, mimo że dotąd motorem tego umocnienia był wzrost rentowności amerykańskich obligacji. Trend ten nie wyhamował, ale zdaje się mieć już nieco mniejszy wpływ na kurs dolara. Dla euro poznaliśmy dzisiaj kolejny mocny odczyt nastrojów w Niemczech. Tym razem indeks nastrojów w biznesie Ifo, który wzrósł do 92,4 pkt. wobec spodziewanych 90,5 pkt. Podobne odczyty wskazują, że jest oczekiwane silne odbicie w europejskiej gospodarce najpóźniej latem, na co także wskazuje EBC.

  • Kontynuacja słabości dolara z końca ubiegłego tygodnia
  • Rynek długu przestał przeszkadzać
  • Kolejne dobre odczyty nastrojów z Niemiec

Wobec pustki w kalendarzu makroekonomicznym, dane te wystarczyły do kontynuacji odbicia z ubiegłego tygodnia na EUR/USD. Niebawem może dojść do kluczowego starcia przy oporze 1,2170, którego wybicia oznaczałoby koniec rozbudowanej korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Próba zakończenia korekty

Dobry nastrój na euro wynika także z medialnych przecieków, że śladem Wielkiej Brytanii, także kanclerz Merkel, może niebawem zaprezentować mapę drogową, nakreślającą plan odmrażania gospodarki.

eurusd

Zobacz także: Jak sytuacja przemysłu naftowego w USA wpłynie na rynek ropy? | Rozmowa z Dorotą Sierakowską

Mocna sesja na ropie

Głównym tematem w ostatnim czasie na rynku ropy naftowej, stał się atak zimy w Teksasie, czyli stanie, słynącym z wydobycia ropy naftowej. Zimowy paraliż to pozytywna informacja dla strony popytowej, gdyż może wpływać na spadek wydobycia. Generalnie jednak, w dłuższym horyzoncie liczy się tylko decyzja kartelu OPEC, który dotąd doskonale dbał o coraz wyższe ceny surowca i nawet jeżeli nie było pełnej zgody członków, to jakiś kraj, jak ostatnio Arabia Saudyjska, brała na siebie większe cięcia wydobycia. Teraz czynnikiem ryzyka może być to, że ceny powyżej 60 USD za baryłkę, mogą już zacząć zachęcać do zwiększenia wydobycia.

ropa

Po za tym, kwestia spekulacji. Mamy za sobą ogromny rajd wzrostowy, bez większej korekty od początku listopada. Na razie, okolice 60 USD za baryłkę, zgodnie z oczekiwaniami, wywołały ruch ze strony podaży. Jest on jednak na razie niewielki i wpisuje się w poprzednie korekty. Dopiero zejście poniżej piątkowego minimum lub przełamanie linii trendu, byłoby zauważalnym wydarzeniem na tym rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd notowania | s&p 500 | biomed akcje | pknorlen akcje | akcje jsw prognozy | euro online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here