Naga MarketsBlok po 22 – 22 listopada 2021: EUR/USD, GBP/USDPierwsza sesja nowego tygodnia odznaczała się pustką w kalendarzu gospodarczym. Pod tym względem ciekawiej będzie jutro, kiedy poznamy sporo odczytów z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Warto też pamiętać, że w czwartek przypada amerykańskie Święto Dziękczynienia i wtedy sesja na rynku walut zapewne będzie spokojniejsza. Poniedziałek przyniósł dalszą aprecjację dolara, co widać było na wykresie EUR/USD jako zejście na nowe minima.

Dzisiaj kurs zszedł poniżej 1,1240 i nadal nie widać większych oznak zbliżającego się odbicia. Powodem siły dolara są kolejne jastrzębie głosy z FED. W weekend dwóch członków banku przyznało, że FED powinien rozważyć przyspieszenie tempa teperingu. Pojawiają się też głosy o podwyżce stóp procentowych w II kwartale przyszłego roku.Kolejna sesja na minimach

Takich głosów zdecydowanie brakuje ze strony EBC, za to z Europy napływają gorsze dane pandemiczne, restrykcje i masowe protesty. Trudno więc znaleźć mocny powód do odbicia na EUR/USD.

Zobacz także: Ceny towarów mocno w górę. Inflacja cały czas nie odpuszcza

Kluczowe wsparcie

Nieco inaczej wygląda sytuacja na GBP/USD. Decyduje o tym tylko jeden czynnik w postaci rynkowych oczekiwań co do ruchu ze strony Banku Anglii. Oczekiwania te już raz zostały zawiedzione, jednak nie przeszkadza to w budowanie kolejnych, choć tym razem funt jest w stanie jedynie opierać się sile dolara i nie obserwujemy większych zwyżek na GBP/USD, mimo że obecna technika może na to pozwalać, gdyż cena oscyluje wokół ważnej strefy wsparcia.

Wspomniane oczekiwania w końcu powinny zostać spełnione, gdyż z BoE płyną jastrzębie sygnały o niepokojącym wzroście inflacji. Możliwe jednak, że obawy gospodarcze zwyciężą, biorąc pod uwagę bardzo słaby wynik głosowania nad podwyżką podczas poprzedniego posiedzenia i proces normalizacji polityki monetarnej jeszcze przedłuży się i do podwyżki dojdzie dopiero w przyszłym roku.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here